Media: verdachten in Amsterdam opgepakt voor explosie in België
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twee verdachten aangehouden in Amsterdam vanwege een explosie zaterdagochtend vroeg in Antwerpen, aldus Belgische media. Volgens de media gaat het om een aanslag op een verkeerde woning. Of de opgepakte personen Nederlanders zijn, is nog onduidelijk.
Om 06.00 uur was er een explosie in de Pieter Van Passenstraat in het district Wilrijk, bij de woning van een 90-jarige vrouw. Niemand raakte gewond, wel liep de woning flinke schade op. Het Belgische OM gaat ervan uit dat de daders zich vergist hebben in de woning en het niet op deze vrouw hadden gemunt, aldus Belgische media.
De politie in Amsterdam kan niet bevestigen dat er twee mensen zijn opgepakt in de hoofdstad. Het parket van Antwerpen is tot dusver niet bereikbaar.
"De onderzoeksrechter heeft om een overlevering aan ons land gevraagd", aldus het Belgische parket in de media. Het is nog onduidelijk of en wanneer dat zal gebeuren.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De drie terrorismeverdachten die in de nacht van dinsdag op woensdag werden aangehouden blijven twee weken langer in hechtenis. Dat meldt de rechtbank van Rotterdam. Het drietal is vrijdag voorgeleid voor de rechter-commissaris.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft toestemming gekregen om de gietwalsinstallatie, waarin vloeibaar staal wordt omgezet in rollen staal, opnieuw te testen. Het in Noord-Holland gevestigde bedrijf moest de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) begin april stilleggen, omdat de uitstoot van de zeer schadelijke stof chroom-6 veel te hoog was. Tata Steel zegt sindsdien "allerlei technische aanpassingen" te hebben gedaan.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De speciale tribune in de Amsterdamse Prinsengracht, die is gebouwd voor de Canal Parade van zaterdag, is uitverkocht. Volgens een woordvoerder van Pride Amsterdam zijn er nog wat laatste kaarten beschikbaar, vooral door annuleringen.
5 uur geledenBABBERICH (ANP) - Bij het ongeval op de A12 ter hoogte van Babberich in de buurt van de Duitse grens waren vier voertuigen betrokken, meldt de politie. Het gaat om een personenauto, twee vrachtwagens en een bestelauto. De drie inzittenden van de personenauto zijn gewond geraakt en naar een ziekenhuis gebracht. Over de ernst van hun verwondingen zegt de politie niets.
6 uur geledenBABBERICH (ANP) - Op de snelweg A12 bij Babberich in de buurt van de Duitse grens is een ernstig ongeval gebeurd. Bij het ongeval zijn meerdere voertuigen betrokken en zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de politie Oost-Nederland. Volgens de veiligheidsregio zijn er meerdere vrachtwagens bij het ongeluk betrokken.
7 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Vanaf het weekend tot en met woensdag zijn 8141 vrachtwagens en touringcars over de verzwakte Merwedebrug gereden, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Daarvan had ongeveer 80 procent een buitenlands kenteken. Zij konden vanwege regelgeving nog niet worden beboet via het camerasysteem dat RWS op zaterdag en zondag heeft geïnstalleerd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool, The Moscow Times en De Balie gaan een jaarlijks nieuw evenement organiseren over persvrijheid en onafhankelijke journalistiek: de Derk Sauerlezing. Het evenement wordt gehouden ter ere van de vorig jaar overleden journalist en mediaondernemer Derk Sauer.
15 uur geleden