Media: verdachte New Orleans is dood
NEW ORLEANS (ANP) - De verdachte van de vermeende aanslag in New Orleans is dood, berichten Amerikaanse media als ABC News en The New York Times. Nadat de man in de stad was ingereden op een menigte, kwam hij volgens bronnen om het leven bij een vuurgevecht met de politie.
Ingewijden zeggen tegen ABC News dat de man werd neergeschoten nadat hij met een aanvalsgeweer uit zijn wagen was gestapt. Bronnen van The New York Times bevestigen dat het incident wordt onderzocht als een vermoedelijke terreurdaad.
Eerder noemde de burgemeester van New Orleans de aanrijding al een terroristische aanslag. De politie zei dat de man hard reed en kennelijk zoveel mogelijk mensen wilde aanrijden. Hij zou ook twee agenten hebben neergeschoten.
De aanslag vond plaats in Bourbon Street in een onder toeristen populair stadsdeel, het French Quarter. Er vielen volgens de autoriteiten tien doden en dertig gewonden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een weekend op Camp David ingekort om zaterdag onverwacht terug te keren naar het Witte Huis. De regering heeft geen verklaring gegeven waarom Trump niet langer op zondag zou terugkeren vanaf Camp David, een afgezonderd presidentieel complex op het platteland van Maryland, zoals eerder was aangekondigd.
1 uur geledenTAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag een aanval uitgevoerd op een vaartuig in het Caribisch gebied. Daarbij kwamen vier mensen om het leven, zo meldt het US Southern Command (SOUTHCOM) dat verantwoordelijk is voor de regio op X.
2 uur geledenLAGOS (ANP/AFP) - De Nigeriaanse regering heeft een onafhankelijke commissie ingesteld om de dood van 37 mensen die omkwamen in een detentiecentrum in Centraal-Nigeria te onderzoeken, zo meldt de Nigeriaanse minister van Binnenlandse Zaken zaterdag.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Twee Duitsers zijn zaterdag aangehouden in Parijs, omdat ze met plakband twee schilderijen hadden opgehangen in het Louvre, melden bronnen bij de politie. Ze hingen de nepkunstwerken op in de zaal waar ook de Mona Lisa hangt. Er ontstond lichte schade aan de muren van de historische zaal.
7 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan een "AI Force" oprichten, kondigt Donald Trump aan op zijn platform Truth Social. Ook stelt de Amerikaanse president binnenkort een "AI-tsaar" aan,
9 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo begint een nieuwe vaccinatiecampagne in de hoop de ebola-uitbraak in het land te kunnen indammen.
10 uur geleden