Media: verdachte New Orleans is dood
NEW ORLEANS (ANP) - De verdachte van de vermeende aanslag in New Orleans is dood, berichten Amerikaanse media als ABC News en The New York Times. Nadat de man in de stad was ingereden op een menigte, kwam hij volgens bronnen om het leven bij een vuurgevecht met de politie.
Ingewijden zeggen tegen ABC News dat de man werd neergeschoten nadat hij met een aanvalsgeweer uit zijn wagen was gestapt. Bronnen van The New York Times bevestigen dat het incident wordt onderzocht als een vermoedelijke terreurdaad.
Eerder noemde de burgemeester van New Orleans de aanrijding al een terroristische aanslag. De politie zei dat de man hard reed en kennelijk zoveel mogelijk mensen wilde aanrijden. Hij zou ook twee agenten hebben neergeschoten.
De aanslag vond plaats in Bourbon Street in een onder toeristen populair stadsdeel, het French Quarter. Er vielen volgens de autoriteiten tien doden en dertig gewonden.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/RTR) - Nepal werkt weer aan een waarschuwingssysteem voor aardverschuivingen langs de grens met China. Er moeten aardbevingssensoren, camera's en een satellietverbinding komen in de grensplaats Timure, melden twee anonieme overheidsbronnen aan persbureau Reuters. Dat is in het gebied waar vorige week de dodelijke overstroming plaatsvond.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben het afgelopen jaar 227 mensen gedood bij aanvallen op vermoedelijke drugssmokkelboten op de Grote Oceaan en in het Caribisch gebied, meldt het Amerikaanse leger. Drie vermoedelijke drugssmokkelaars werden levend gered.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De voormalige Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft een rechtbank in New York verzocht de strafzaak tegen hem te seponeren. Hij voerde aan dat hij als staatshoofd van een soeverein land immuun is voor vervolging in de Verenigde Staten.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Ongeveer 20 miljoen kinderen die het internet gebruiken in 21 landen, werden in één jaar tijd blootgesteld aan seksuele uitbuiting of misbruik op digitale platforms. De meeste gevallen deden zich voor op sociale media, zo blijkt uit een nieuw rapport van UNICEF dat donderdag werd gepubliceerd.
5 uur geledenRAMALLAH (ANP) - Twee Palestijnse tieners zijn woensdag om het leven gekomen bij een aanval van militante Israëlische kolonisten en legereenheden op hun dorp op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied. Dat meldden lokale functionarissen en het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een federale rechter heeft voorkomen dat de regering-Trump een nieuw presidentieel decreet uitvoert dat het aantal personen beperkt dat in aanmerking komt voor staatsburgerschap op grond van geboorteplaats. Het decreet wilde een einde maken aan het verstrekken van paspoorten aan kinderen van wie de ouders doelbewust een kind krijgen in de Verenigde Staten.
7 uur geledenCEUTA (ANP/RTR) - Duizenden inwoners van Ceuta zijn de straat opgegaan uit protest tegen de overheidsaanpak van de migrantencrisis in de Spaanse exclave. Ook elders in Spanje vonden betogingen plaats.
10 uur geleden