Media: verdachte New Orleans is dood
NEW ORLEANS (ANP) - De verdachte van de vermeende aanslag in New Orleans is dood, berichten Amerikaanse media als ABC News en The New York Times. Nadat de man in de stad was ingereden op een menigte, kwam hij volgens bronnen om het leven bij een vuurgevecht met de politie.
Ingewijden zeggen tegen ABC News dat de man werd neergeschoten nadat hij met een aanvalsgeweer uit zijn wagen was gestapt. Bronnen van The New York Times bevestigen dat het incident wordt onderzocht als een vermoedelijke terreurdaad.
Eerder noemde de burgemeester van New Orleans de aanrijding al een terroristische aanslag. De politie zei dat de man hard reed en kennelijk zoveel mogelijk mensen wilde aanrijden. Hij zou ook twee agenten hebben neergeschoten.
De aanslag vond plaats in Bourbon Street in een onder toeristen populair stadsdeel, het French Quarter. Er vielen volgens de autoriteiten tien doden en dertig gewonden.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/AFP) - De eerste klinische proef voor een ebolavaccin is vrijdag van start gegaan in de Democratische Republiek Congo, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie. Het Afrikaanse land wordt geteisterd door een uitbraak van het virus.
6 minuten geledenBUENOS AIRES (AFP/RTR) - Een rechter heeft vrijdag de strafzaak tegen de Argentijnse president Javier Milei en zijn zus Karina Milei niet-ontvankelijk verklaard. Ze werden beschuldigd van fraude rond een cryptomunt. Volgens de rechtbank is er geen bewijs voor.
8 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.
10 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.
11 uur geleden