Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: ultrarechtse Israëlische minister blijft in regering

Media: ultrarechtse Israëlische minister blijft in regering

JERUZALEM (ANP) - De ultrarechtse Israëlische minister van Financiën, Bezalel Smotrich, stemt volgens The Jerusalem Post tegen het wapenstilstandsakkoord met de Palestijnse beweging Hamas, maar blijft in de regering van premier Benjamin Netanyahu. Diens regering wordt zo niet in het parlement bedreigd met een meerderheid voor de oppositie.

Netanyahu zou Smotrich vrijdag hebben toegezegd dat Israël de oorlog hervat na het bestand en dat Israël de humanitaire hulp aan de bevolking van de Gazastrook blijft controleren.

Het wapenstilstandsakkoord is in Qatar ondertekend en de Israëlische regering stemt er naar verwachting vrijdag in meerderheid mee in. Er wordt volgens Israëlische media geprobeerd de vrijlating van de eerste gijzelaars zondag te regelen. Het zou gaan om enkele Israëli's die ook een Amerikaans paspoort hebben.

Meer uit Buitenland

Opnieuw persoon neergeschoten in Minneapolis door ICE-agenten

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.

58 minuten geleden
Macron wil haast maken met socialmediaverbod voor kinderen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.

1 uur geleden
Zelensky: gesprekken Abu Dhabi constructief, mogelijk vervolg

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.

2 uur geleden
Rusland bereid tot nader overleg met Oekraïne

MOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.

2 uur geleden
Tweede overlegronde Oekraïne, Rusland en VS afgerond

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tweede overlegronde tussen delegaties uit Oekraïne, Rusland en de VS in Abu Dhabi is volgens een woordvoerder van de Oekraïense delegatie voorbij. Ze spraken elkaar zaterdag voor de tweede dag op rij. Het is niet duidelijk of verder overleg plaatsvindt, maar volgens Amerikaanse media praten de drie landen komende week verder in Abu Dhabi.

3 uur geleden
Protest Italië tegen vrijlating bareigenaar in Zwitserse Crans

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft de ambassadeur in Zwitserland teruggeroepen voor overleg na de vrijlating van de eigenaar van het café in Crans-Montana waar in de nieuwjaarsnacht een enorme brand woedde. Daarbij kwamen veertig vooral jonge mensen om het leven, onder wie zes Italianen. Tien van de ruim honderd gewonden zijn Italianen.

3 uur geleden
Winterstorm teistert delen VS met 235 miljoen inwoners

WASHINGTON (ANP) - Een groot deel van de Verenigde Staten heeft te maken met een sneeuwstorm die dit weekeinde dwars over het land raast. Storm Fern trekt van het noordoosten diep landinwaarts, zo ver als de staten Oklahoma en Colorado. Er wonen naar schatting 235 miljoen van de 340 miljoen Amerikanen op dat 'pad'.

4 uur geleden