Media: ultrarechtse Israëlische minister blijft in regering
JERUZALEM (ANP) - De ultrarechtse Israëlische minister van Financiën, Bezalel Smotrich, stemt volgens The Jerusalem Post tegen het wapenstilstandsakkoord met de Palestijnse beweging Hamas, maar blijft in de regering van premier Benjamin Netanyahu. Diens regering wordt zo niet in het parlement bedreigd met een meerderheid voor de oppositie.
Netanyahu zou Smotrich vrijdag hebben toegezegd dat Israël de oorlog hervat na het bestand en dat Israël de humanitaire hulp aan de bevolking van de Gazastrook blijft controleren.
Het wapenstilstandsakkoord is in Qatar ondertekend en de Israëlische regering stemt er naar verwachting vrijdag in meerderheid mee in. Er wordt volgens Israëlische media geprobeerd de vrijlating van de eerste gijzelaars zondag te regelen. Het zou gaan om enkele Israëli's die ook een Amerikaans paspoort hebben.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied vliegen.
32 minuten geledenWASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.
2 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.
4 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.
5 uur geleden