
Media: tweede onderzoek naar zwijggeld Trump na affaire
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse justitie onderzoekt een tweede zaak waarbij ex-president Donald Trump zwijggeld zou hebben betaald om een affaire te verhullen. Het gaat om 150.000 dollar voor voormalig Playboy-fotomodel Karen McDougal die zelf beweert dat ze in 2006 een relatie had met Trump, meldt de krant The Wall Street Journal.
Het onderzoek vergroot de kans dat de oud-president te maken krijgt met meerdere aanklachten. Een speciale jury in New York moet zich al uitspreken over de vervolging van Trump in de zaak rond pornoster Stormy Daniels (Stephanie Clifford). Zij kreeg 130.000 dollar zwijggeld via een raadsman van Trump, kort voor zijn verkiezing tot president in 2016.
Amerikaanse media speculeren al een tijd over het moment waarop de jury de knoop doorhakt over een aanklacht en eventueel een arrestatiebevel. Trump had zelf olie op het vuur gegooid door aan te kondigen dat hij zou worden gearresteerd.
Het wordt de eerste keer dat justitie een Amerikaanse ex-president strafrechtelijk vervolgt, mocht de zogenoemde grand jury daartoe besluiten. Trump spreekt over "een ongekende politieke vervolging".
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen gaat tijdelijke grenscontroles instellen langs de grenzen met Duitsland en Litouwen, heeft premier Donald Tusk aangekondigd. De controles moeten komende maandag ingaan.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Een 67-jarige vrouw uit Dendermonde is overleden op het strand van Middelkerke in België. De vrouw werd daar onwel, heeft de Vlaamse politie aan Het Laatste Nieuws bevestigd.
47 minuten geledenROME (ANP) - Twee mensen zijn in Italië omgekomen als gevolg van de hitte. Dat meldt de BBC.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 170 internationale hulporganisaties roepen gezamenlijk op om een einde te maken aan "het dodelijke Israëlische distributieprogramma" voor hulpgoederen. Ze doelen onder meer op de omstreden Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De hulp die Israël nog toelaat zijn plaatsen geworden van "terugkerende slachtpartijen die het internationaal humanitair recht met voeten treden".
2 uur geledenNOUMÉA (ANP) - De Franse marine heeft bij Nieuw-Caledonië 2,5 ton cocaïne in beslag genomen, melden de nieuwssites Franceinfo en Les Nouvelles Calédoniennes op basis van een verklaring van de aanklager. Zeven mensen zijn opgepakt. Nieuw-Caledonië ligt in de Grote Oceaan ten westen van Australië en hoort bij Frankrijk.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR/AFP) - Het grondwettelijk hof van Thailand heeft premier Paetongtarn Shinawatra geschorst tijdens een lopend justitieel onderzoek naar haar. De kans bestaat dat Paetongtarn moet aftreden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gehint op forse bezuinigingen op subsidies waar zijn eerdere bondgenoot Elon Musk van profiteert. Musk was een grote financier van Trumps verkiezingscampagne en leidde de taskforce DOGE voor besparingen op overheidsuitgaven. Trump suggereert dat diezelfde instelling moet korten op overheidsgeld voor Musks bedrijven SpaceX en Tesla.
5 uur geleden