Media: Trump wil militaire bescherming om moorddreiging Iran
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump, die volgende maand weer tot president wil worden gekozen, eist militaire bescherming na moorddreigementen van de Amerikaanse aartsvijand Iran. De Amerikaanse krant The Washington Post noemt Trumps verzoek om militaire vliegtuigen en voertuigen voor zijn veiligheid "ongekend".
Het campagneteam van Trump heeft ook om een uitbreiding van de vliegbeperkingen rond zijn verkiezingsbijeenkomsten gevraagd, aldus het dagblad, dat zich baseert op e-mails en ingewijden. Geen enkele presidentskandidaat in de recente geschiedenis is vervoerd in militaire vliegtuigen in de aanloop naar een verkiezing, benadrukt The Washington Post.
De verzoeken kwamen nadat campagneadviseurs van Trump van de regering in Washington hadden gehoord dat Iran nog steeds van plan is om hem te vermoorden. Trump was onlangs het doelwit van twee moordpogingen waarvan Amerikaanse functionarissen zeggen dat ze geen verband houden met Iran. Naar aanleiding van de eerste aanslag werd de beveiliging al aangepast.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.
4 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.
5 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.
6 uur geleden