Media: Trump kiest omstreden Kennedy voor Volksgezondheid
WASHINGTON (ANP) - Het is de verwachting dat de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump het ministerie van Volksgezondheid wil laten leiden door de omstreden Robert F. Kennedy Jr., die bekend staat om zijn activisme tegen vaccinaties. De mogelijke benoeming wordt gemeld door nieuwswebsite Politico, die zich baseert op een insider. Volgens de nieuwszender CNN is de officiële bekendmaking later donderdag.
Trump had al voor de verkiezingen laten weten dat hij Kennedy een grote rol wil geven binnen volksgezondheid. Volgens de aankomend president heeft Kennedy "meer dan wie dan ook" verstand van gezondheidszorg. Volgens Politico zal de keuze veel deskundigen verontrusten omdat Kennedy jarenlang beweerde dat vaccins autisme veroorzaken, hoewel dat is ontkracht.
Kennedy, neef van John F. Kennedy en zoon van Robert F. Kennedy, was Democraat. Hij deed dit jaar als onafhankelijke kandidaat een gooi naar het presidentschap. In augustus schaarde hij zich achter de Republikein Trump.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron gaat komende week naar de overzeese gemeenschap Saint-Pierre en Miquelon. De Canadese premier Mark Carney sluit ook aan. De leiders willen onder meer aandacht voor de "soevereiniteit van landen", meldt het Élysée, Macrons paleis. Eerder deze week had de Amerikaanse president Donald Trump gesuggereerd dat hij Saint-Pierre en Miquelon samen met Canada en nog veel meer gebieden die bij andere landen horen bij de VS wil trekken.
36 minuten geledenANKARA (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Turkse politie heeft een reeks invallen gedaan bij horecagelegenheden en woningen van lhbtqi'ers. Volgens de minister van Justitie was dat onderdeel van president Recep Tayyip Erdoğans zogenoemde Decennium van het Gezin, gericht op het "beschermen van onze kinderen, de institutie van het gezin en de maatschappelijke orde".
1 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft volgens Oekraïne een aanval uitgevoerd nabij de Oekraïens-Poolse grens. Minister Andri Sybiha van Buitenlandse Zaken spreekt op X van "barbaarse aanvallen" die niet alleen op zijn land gericht zijn, maar ook op de Europese Unie en de NAVO. Hij grijpt het voorval aan om om meer steun te vragen. De spoorbeheerder meldde volgens Oekraïense media ook een aanval op een passagierstrein, op zo'n 2 kilometer van de Poolse grens.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De invloedrijke Duitse christendemocraat Markus Söder steunt bondskanselier Friedrich Merz. Hij zegt in een interview met de krant Bild dat hij vindt dat zijn partijgenoten achter hem moeten staan. Söder is de leider van CSU, de Beierse zusterpartij van Merz' CDU.
3 uur geledenPORT VILA (ANP/AFP) - De autoriteiten van eilandstaat Vanuatu werken aan een grootscheepse zoektocht naar dertig opvarenden van een gezonken veerboot. De boot zonk in een ruwe zee tussen twee eilanden. Vijftien passagiers wisten te ontkomen. Reddingswerkers hebben één lichaam geborgen.
5 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - Tijdens een herdenking van de slachtoffers van de dictatuur van Augusto Pinochet, zijn vrijdag in Chili bijna driehonderd mensen gearresteerd. Dat maakten de Chileense autoriteiten zaterdag bekend.
5 uur geledenSHARURA (ANP/AFP/DPA) - De Houthi's hebben met drones en raketten een militaire basis in het zuiden van Saudi-Arabië aangevallen. Volgens een militaire woordvoerder van de door Iran gesteunde groepering was de aanval gericht op wapendepots en commandocentra.
5 uur geleden