Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: truc met dividendbelasting kostte Nederland 27 miljard

Media: truc met dividendbelasting kostte Nederland 27 miljard

AMSTERDAM (ANP//DPA) - Fraude met dividendbelasting heeft de Belastingdienst veel meer geld gekost dan eerder werd aangenomen. De Nederlandse schatkist zou tussen 2000 en vorig jaar zo'n 27 miljard euro zijn misgelopen. Dat melden verschillende Europese media waaronder Follow The Money en de BBC, op basis van het gezamenlijke onderzoeksproject The Cumex Files.

De zogeheten cum/ex-fraude kostte belastingdiensten in de Verenigde Staten, Duitsland en zeker tien andere Europese landen in totaal zo'n 150 miljard euro. Dat is drie keer zoveel als eerder werd ingeschat. Nederland zou relatief het zwaarst zijn getroffen.

De truc bestond uit het heel snel kopen en verkopen van grote pakketten aandelen rond de datum dat dividend wordt uitbetaald. Daarbij werd meerdere keren dividendbelasting teruggevraagd, terwijl er maar een keer dividendbelasting was betaald. De hoogste Duitse rechtbank besloot eind juli dat de truc illegaal is. Tot de banken die betrokken zouden zijn geweest bij de fraude, behoren grote namen als Morgan Stanley, Deutsche Bank, UBS, BNP Paribas, JPMorgan Chase en Santander.

Inval

De Duitse autoriteiten zijn in verband met de zaak ook meermaals binnengevallen bij het kantoor van ABN AMRO in Frankfurt. Het onderzoek naar de affaire loopt nog. De bank heeft in Nederland daarnaast het Openbaar Ministerie achter zich aan. Justitie heeft de bank als verdachte aangemerkt in een onderzoek naar het terugvorderen van dividendbelasting door een derde partij.

Het ministerie van Financiën laat in een reactie weten "pogingen om meer inzicht te krijgen in dit onderwerp" te waarderen. Maar de overheid zou geen oordeel kunnen geven over het aandeel van Nederland in de gemaakte schattingen. "De Belastingdienst beschikt niet over dergelijke gegevens. Wij beschikken over te weinig informatie om een uitspraak te doen over de omvang van de schade en de gevolgen voor betrokken partijen in andere landen."

De Nederlandse fiscus pakt het zogenoemde dividendstrippen wel aan, zegt een woordvoerder van het ministerie. Momenteel wordt daarbij onderzocht of de praktijken met de huidige regels voldoende kunnen worden aangepakt, en wat de mogelijkheden zijn om de wetgeving zo nodig aan te scherpen.

Meer uit Financieel

Meta brengt AI-app ook los uit om te concurreren met ChatGPT

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, heeft dinsdag een nieuwe zelfstandige AI-app uitgebracht in een poging te concurreren met andere populaire chatbots zoals OpenAI's ChatGPT. De door kunstmatige intelligentie gestuurde assistent, genaamd Meta AI was al beschikbaar op de verschillende socialemedia-apps van het bedrijf, waaronder Instagram, WhatsApp en Facebook. Met de nieuwe zelfstandige app kunnen gebruikers Meta AI ook gebruiken zonder die andere Meta-producten te hebben gedownload.

1 uur geleden
Chipbedrijf ASMI blijft profiteren van vraag uit China

ALMERE (ANP/BLOOMBERG) - ASM International (ASMI) blijft profiteren van de grote vraag naar de geavanceerde GAA-technologie van de Nederlandse chipapparatuurfabrikant en solide verkopen in China. Wel waarschuwt het bedrijf bij de publicatie van zijn kwartaalcijfers voor onzekerheid in de markt door de handelsoorlog, waarvan de precieze impact nog onbekend is.

2 uur geleden
Kendrick Lamar en Lady Gaga helpen UMG aan meer winst

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft het afgelopen kwartaal meer omzet en winst geboekt, geholpen door sterke muziekverkopen van populaire artiesten als Kendrick Lamar, Sabrina Carpenter en Lady Gaga.

3 uur geleden
Banken gewild op positief Damrak, Philips omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op de Amsterdamse effectenmarkt gingen dinsdag over een breed front omhoog. Bij de hoofdfondsen waren vooral ABN AMRO en ING gewild met koerswinsten van 1,7 procent, na goed ontvangen resultaten van Deutsche Bank. De grootste bank van Duitsland won ruim 5 procent in Frankfurt.

4 uur geleden
Reuters: China schrapt heffing op import van Amerikaanse ethaan

BEIJING (ANP) - China heeft het importtarief van 125 procent op de import van ethaan uit de Verenigde Staten, dat eerder deze maand was ingevoerd, ingetrokken. Dit meldt persbureau Reuters dinsdag op basis van ingewijden.

5 uur geleden
Coca-Cola denkt goed bestand te zijn tegen handelsonrust

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Coca-Cola denkt goed bestand te zijn tegen de handelsonrust omdat het in tal van landen actief is en veel frisdranken lokaal laat bottelen. Bij de presentatie van de kwartaalcijfers gaf het Amerikaanse concern aan dat de impact van importheffingen waarschijnlijk "beheersbaar" is. Daarom handhaafde het zijn eerder gestelde financiële prognoses.

6 uur geleden
Witte Huis haalt uit naar Amazon om kostenvermelding

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft dinsdag harde kritiek geuit op webwinkelconcern Amazon vanwege het vermeende plan om de kosten van president Donald Trumps invoertarieven naast de totaalprijs van producten op de website te tonen. "Dit is een vijandige en politieke daad van Amazon", zei Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt tijdens een persconferentie.

6 uur geleden