Media: topman Plopsa weg om grensoverschrijdend gedrag
BRUSSEL (ANP) - De topman van de Plopsa-groep, Steve Van den Kerkhof (48), moet volgens Belgische media vertrekken na het verschijnen van een rapport over grensoverschrijdend gedrag binnen het Belgische bedrijf. De Tijd en De Standaard melden dat Van den Kerkhof "moet opstappen". Studio 100, eigenaar van de Plopsa-groep, zegt tegen de Belgische media dinsdag met een verklaring te komen.
Het Belgisch Openbaar Ministerie liet vorige maand weten een onderzoek te beginnen naar mogelijk grensoverschrijdend gedrag bij de pretparkengroep. Ook liet Studio 100 een eigen onderzoek doen. In het bedrijf zouden volgens getuigen tirannie, pesterijen, beledigingen en scheldpartijen de bovenhand voeren en vakantie- en rustperiodes niet worden gerespecteerd. Vooral Van den Kerkhof en twee directeuren zouden de boosdoeners zijn.
Volgens De Standaard worden alle medewerkers - onder wie ook managers uit Nederland - dinsdag in het Belgische De Panne verwacht, waar het hoofdkantoor van Plopsa gevestigd is. Zelf zei Van den Kerkhof maandagavond tegen Het Laatste Nieuws dat er nog geen akkoord was over zijn ontslag. Vorige maand ontkende hij de aantijgingen aan zijn adres.
De Plopsa-parken zijn opgebouwd rond populaire tv-figuren voor kinderen van Studio 100, zoals Samson & Gert en Kabouter Plop.
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - Duitsland wijst het voorstel voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 af. De financiering ervan is "volstrekt buitensporig", zei de Duitse minister Günther Krichbaum (Europese Zaken) dinsdag bij aankomst in Luxemburg. Daar bespreken de EU-ministers het compromisvoorstel van raadsvoorzitter Cyprus. Dat stelt een begroting voor die 2 procent lager is dan de 2000 miljard euro die de Europese Commissie wil. "We wijzen de voorgestelde bedragen af", zei Krichbaum.
21 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De gesprekken over een vredesakkoord met de VS gaan waarschijnlijk vrijdag in Zwitserland van start, meldt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Seyed Abbas Araghchi. Dat is ook de dag dat de tijdelijke overeenkomst tussen de landen officieel van kracht moet gaan.
23 minuten geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is aangekomen in het Franse Évian voor de G7-top die daar wordt gehouden. De Oekraïense leider werd dinsdag ontvangen door zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron en zal in Évian een speciale sessie bijwonen over Oekraïne.
37 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft een Russische olieraffinaderij aangevallen in Moskou, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Deze keer heeft de regio Moskou de reikwijdte van Oekraïnes langeafstandsraketten gevoeld." De burgemeester van Moskou, Sergej Sobjanin, bevestigt dat de raffinaderij geraakt is.
43 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping steunt de Myanmarese president Min Aung Hlaing, zei hij tijdens een ontmoeting in Beijing. "Ik ben bereid om ons leiderschap verder te versterken, de broederlijke vriendschap tussen onze twee volkeren verder te brengen en de alomvattende strategische samenwerking te verdiepen", aldus Xi. Het is het tweede staatsbezoek van Min Aung Hlaing sinds hij in april president werd na een staatsgreep in 2021.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/DPA) - Bij het ongeluk met een bommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht in Los Angeles zijn acht Amerikanen om het leven gekomen. De kolonel van luchtmachtbasis Edwards, ten noorden van Los Angeles, waar het toestel van was vertrokken, spreekt van een "vreselijke tragedie".
4 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Buiten het Los Angeles Stadium is maandag gedemonstreerd voorafgaand aan de wedstrijd tussen Iran en Nieuw-Zeeland. Zo'n driehonderd tot vijfhonderd mensen waren aanwezig buiten het stadion. Ze zwaaiden onder meer met vlaggen om hun onvrede over het Iraanse regime te uiten.
6 uur geleden