Media: tientallen doden na luchtaanval door Myanmarese leger
NAYPYIDAW (ANP/RTR) - Het Myanmarese leger heeft een luchtaanval uitgevoerd met als doel een gebied in te nemen dat in handen is van tegenstanders van de militaire regering. Daarbij zijn mogelijk vijftig mensen om het leven gekomen. De berichten komen van verschillende lokale media, onder meer de plaatselijke afdeling van de BBC.
De slachtoffers zouden zijn gevallen bij een luchtaanval op het dorp Pazi, zo'n 300 kilometer ten noorden van de hoofdstad Naypyidaw. Volgens bewoners zou het dodental nog kunnen oplopen tot boven de honderd.
In Myanmar woedt sinds de staatsgreep van 2021 een bloedige strijd tussen de militaire junta en oppositiegroepen. De coup, waarbij regeringsleider Aung San Suu Kyi werd afgezet, betekende het einde van een democratische periode van tien jaar. Door het politieke geweld kwamen tot nu toe meer dan 3100 mensen om het leven.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.
9 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.
3 uur geledenEL MANSOURI (ANP) - Het Israëlische leger heeft met drones flyers verspreid boven de plaats El Mansouri in het zuiden van Libanon, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Het is de eerste keer dat Israël op deze manier een evacuatiebevel geeft sinds vorige week een nieuw bestand werd gesloten tussen Israël en Hezbollah.
4 uur geledenLA GUAIRA/MACUTO (ANP/RTR) - Reddingswerkers pogen in het noorden van Venezuela slachtoffers van de aardbevingen van woensdag te redden uit puinhopen en het lot van duizenden te achterhalen. Op een website opgericht om vermisten te vinden, zoeken Venezolanen naar 49.600 mensen van wie het lot sinds woensdag onbekend is.
4 uur geledenSIMFEROPOL (ANP/RTR/AFP) - Op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim is de noodtoestand uitgeroepen. Dat gebeurde vanwege economische problemen, zegt regionale leider Sergej Aksonjov op sociale media.
5 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Een Taiwanees scheepvaartbedrijf heeft bevestigd dat een containerschip in de Straat van Hormuz is geraakt door een "onbekend object". Het gaat goed met de bemanning, de lading en het schip zelf, stelt containerrederij Evergreen Marine Corp.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In de EU zijn ruim 700 criminele netwerken actief, meldt EU-politiedienst Europol. De criminele netwerken houden zich bezig met drugssmokkel, cybercriminaliteit, mensensmokkel, fraude en witwassen. Naar schatting zijn zo'n 400.000 mensen actief binnen die netwerken uit 118 verschillende landen.
6 uur geleden