Media: sprintkampioene Bowie (32) overleed tijdens bevalling
ORANGE COUNTY (ANP/AFP) - De Amerikaanse atlete Tori Bowie (32) is vorige maand overleden aan complicaties tijdens haar bevalling, schrijven Amerikaanse media op basis van het autopsierapport. De wereldkampioene op de 100 meter van 2017 was acht maanden zwanger en bleek weeën te hebben toen ze overleed. Medici vermoeden dat ademhalingsproblemen of de gevolgen van een hoge bloeddruk Bowie fataal werden. Ook haar dochter redde het niet.
Bowie overleed begin vorige maand in haar huis in Orange County in Florida. De lokale politie vond haar nadat familie en vrienden hun zorgen hadden geuit over hun geliefde.
Bowie was in haar beste jaren een geduchte concurrente van Dafne Schippers. Op de WK in Londen won Bowie de finale van de 100 meter in 10,85, Schippers spurtte toen naar het brons in 10,96. Het jaar daarvoor behaalde Schippers zilver op de 200 meter bij de Spelen in Rio (21,88), Bowie behaalde het brons in 22,15. Op de 100 meter was er zilver voor Bowie op dat evenement.
Op de WK van 2015 in Peking zat ze ook achter Schippers op de 100 meter. De Nederlandse won zilver in 10,81, Bowie pakte brons in 10,86. Olympisch goud was er wel voor Bowie in Rio met de estafetteploeg op de 4x100 meter.
Meer uit Sport
WOERDEN (ANP) - Organisaties van sportevenementen worstelen door de aanhoudende hitte met de vraag of de geplande wedstrijden deze week kunnen doorgaan. Bij de Singelloop in Woerden gaat de hardloopwedstrijd maandagavond over 5 en 10 kilometer wel door, maar zijn de onderdelen voor kinderen afgelast, laat een woordvoerder weten. De jongste deelnemers zouden starten in de vroege avond, een warm moment.
5 uur geledenBONN (ANP/DPA) - De Italiaanse atleet Alex Schwazer is in april bij de open Duitse nationale wegkampioenschappen positief getest op het bloeddopingmiddel epo. Het Duitse nationale antidopingagentschap (NADA) is een procedure tegen de olympisch kampioen snelwandelen van 2008 gestart. Hij is tevens voorlopig geschorst.
5 uur geledenASSEN (ANP) - Het TT Circuit Assen neemt voor de aankomende TT van 26 tot en met 28 juni extra maatregelen vanwege de verwachte warmte. Bezoekers mogen eigen flessen meenemen mits deze niet van glas zijn, laat de organisatie weten. Ook zijn er verspreid over het terrein waterpunten en toiletgebouwen waar bezoekers hun fles gratis kunnen vullen.
6 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.
22 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.
1 dag geledenVILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.
1 dag geleden