Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Spanje raadt activisten met klem af naar Gaza te varen

Media: Spanje raadt activisten met klem af naar Gaza te varen

MADRID (ANP) - Spanje heeft de activisten die Gaza willen bereiken opgeroepen om niet te ver door te varen. Er vaart een Spaans marineschip in de buurt, maar dat zal niet te dicht bij Israël komen, melden Spaanse media. De Israëlische krijgsmacht heeft namelijk een verboden gebied aangemerkt.

Het Spaanse schip Furor ligt volgens Spaanse media, waaronder El País, binnen "operationeel gebied" van de Global Sumud Flotilla (GSF). Als reddingswerk verricht moet worden, zal dat schip daarbij helpen, maar het zal niet het Israëlische gebied binnenvaren. Daarom heeft de regering de activisten "met klem" aangeraden om dat ook niet te doen. Dat zou gevaarlijk zijn. El Mundo schrijft dat de regering heeft laten weten dat de actie "lovenswaardig en legitiem" is, maar dat de veiligheid van de activisten voorop moet staan.

Italië had ook twee marineschepen gestuurd. Ook die varen niet verder vanwege de Israëlische beperkingen. GSF noemde dat "sabotage" en een poging om de activisten te ontmoedigen.

Meer uit Buitenland

Zelensky: reddingsoperaties in Kyiv gaan door na Russische aanval

KYIV (ANP) - De reddingsoperaties in Kyiv gaan door na de grote Russische aanval donderdag op de Oekraïense hoofdstad. Dat meldt de Oekraïense president Zelensky op X. "Hulpverleners hebben al een aanzienlijk deel van het puin kunnen ruimen, maar er worden nog tien mensen vermist", schrijft hij.

13 minuten geleden
Eerste publieke optreden bevelhebber Iraanse Garde sinds oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De bevelhebber van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ahmad Vahidi, is voor het eerst sinds de oorlog tegen de VS en Israël in het openbaar verschenen. Hij bracht in de Iraanse hoofdstad Teheran een eerbetoon aan de overleden ayatollah Ali Khamenei.

1 uur geleden
Doden in Oekraïne na nieuwe Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR/DPA) - Nachtelijke Russische aanvallen hebben in Oekraïne opnieuw levens gekost, melden de autoriteiten. Vier mensen kwamen om en zeker tien personen raakten gewond.

2 uur geleden
Krant: onderzoek naar schade in Brussel na groot VS-feest

BRUSSEL (ANP) - In België wordt onderzocht of een groot feest van de Amerikaanse ambassadeur Bill White schade heeft veroorzaakt aan het Koninklijk Museum voor Kunst en Geschiedenis in Brussel. Dat schrijft de krant Het Nieuwsblad, dat over informatie beschikt dat op meerdere plekken beschadigingen zijn vastgesteld.

2 uur geleden
Dodental door aardbevingen Venezuela opgelopen tot bijna 2600

CARACAS (ANP/AFP/RTR/DPA) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2595 mensen het leven gekost. Dat meldde waarnemend president Delcy Rodríguez in een persconferentie, waarin ze verzekerde dat "niemand in massagraven terecht zal komen".

6 uur geleden
Locatie en tijdstip bruiloft Taylor Swift bekend in New York

De bruiloft van zangeres Taylor Swift en American football-speler Travis Kelce begint vrijdag om 17.00 uur lokale tijd in New York en duurt tot in de vroege ochtenduren van zaterdag. Dat meldden diverse Amerikaanse media nadat The Associated Press een kopie had bemachtigd van een door de stad afgegeven vergunning.

10 uur geleden
Ex-olympisch kanoër aangeklaagd voor vernieling Reflecting Pool

WASHINGTON (ANP) - Een man die wordt verdacht van het beschadigen van de Reflecting Pool in Washington is aangeklaagd voor het vernielen van eigendom, maakte openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdag bekend. De 67-jarige David Hearn, een voormalig olympisch kanoër, ontkende eerder met opzet iets kapot gemaakt te hebben.

12 uur geleden