Media: Spaanse voetbalsters blijven nationale ploeg boycotten
MADRID (ANP) - De Spaanse voetbalsters van de nationale ploeg willen nog steeds niet spelen voor hun land. Dat melden diverse Spaanse media. Hoewel Luis Rubiales is opgestapt als voorzitter van de Spaanse bond, willen ze dat er meer mensen vertrekken naar aanleiding van de commotie rond de kus aan speelster Jennifer Hermoso na de WK-finale.
Wereldkampioen Spanje moet komende donderdag in de Nations League tegen Zweden in actie komen en op 26 september tegen Zwitserland. Maar volgens Spaanse media hebben 41 speelsters aan de bond laten weten dat ze niet willen voetballen.
De speelsters vinden het vertrek van Rubiales en bondscoach Jorge Vilda niet voldoende. Ze willen dat ook de secretaris en medewerkers van de persafdeling van de bond vertrekken. De bond gaf kort na de omstreden kus een verklaring uit van Hermoso. Daarin werd onder meer gezegd dat Hermoso geen problemen had met de kus, maar dat waren echter niet haar woorden.
Rubiales heeft zich vrijdagmiddag bij de rechtbank gemeld. De rechter wil uitleg over de kus.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
13 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
15 uur geleden