Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Spaanse voetbalsters blijven nationale ploeg boycotten

Media: Spaanse voetbalsters blijven nationale ploeg boycotten

MADRID (ANP) - De Spaanse voetbalsters van de nationale ploeg willen nog steeds niet spelen voor hun land. Dat melden diverse Spaanse media. Hoewel Luis Rubiales is opgestapt als voorzitter van de Spaanse bond, willen ze dat er meer mensen vertrekken naar aanleiding van de commotie rond de kus aan speelster Jennifer Hermoso na de WK-finale.

Wereldkampioen Spanje moet komende donderdag in de Nations League tegen Zweden in actie komen en op 26 september tegen Zwitserland. Maar volgens Spaanse media hebben 41 speelsters aan de bond laten weten dat ze niet willen voetballen.

De speelsters vinden het vertrek van Rubiales en bondscoach Jorge Vilda niet voldoende. Ze willen dat ook de secretaris en medewerkers van de persafdeling van de bond vertrekken. De bond gaf kort na de omstreden kus een verklaring uit van Hermoso. Daarin werd onder meer gezegd dat Hermoso geen problemen had met de kus, maar dat waren echter niet haar woorden.

Rubiales heeft zich vrijdagmiddag bij de rechtbank gemeld. De rechter wil uitleg over de kus.

Meer uit Voetbal

Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

1 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

2 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

3 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

3 uur geleden
Oranje traint voor het eerst met complete WK-selectie in Amerika

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

3 uur geleden
Verdediger Offerhaus verruilt Telstar voor FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.

4 uur geleden
Dijkhuizen nieuwe hoofdtrainer VVV-Venlo

VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.

5 uur geleden