
Media: Slowaakse premier Fico weer thuis na aanslag
BRATISLAVA (ANP/RTR/AFP) - De Slowaakse premier Robert Fico is ontslagen uit het ziekenhuis en overgebracht naar zijn appartement in Bratislava, berichten Slowaakse media. De regering heeft dat nog niet bevestigd.
Fico was eerder deze maand ernstig gewond geraakt in Handlová. Hij was daar onder vuur genomen toen hij aanhangers ging begroeten en liep meerdere schotwonden op. De premier belandde in het ziekenhuis in het nabijgelegen Banská Bystrica, waar hij herhaaldelijk is geopereerd.
Het ziekenhuis in Banská Bystrica heeft bevestigd dat Fico naar Bratislava is gebracht, zonder in detail te treden over de vraag of hij thuis verder zal worden behandeld. De instelling had eerder wel gemeld dat de 59-jarige regeringschef daar zelf behoefte aan had.
De autoriteiten hadden na direct na de schietpartij een verdachte opgepakt. Het gaat volgens Slowaakse media om een 71-jarige man.
Meer uit Buitenland
AHMEDABAD (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het vliegtuigongeluk in de Indiase stad Ahmedabad is opgelopen tot 290, meldt de politie. Dat betekent dat er ook op de grond tientallen doden zijn gevallen. Er zijn ook gewonden gemeld, van wie zeker één passagier van het vliegtuig.
22 minuten geledenAHMEDABAD (ANP) - Onderzoeken naar de vliegtuigcrash in India zullen tijd in beslag nemen. Dat laat topman Campbell Wilson van Air India weten. Hij zegt dat de luchtvaartmaatschappij de autoriteiten bijstaat bij de noodhulp en dat er een speciaal zorgteam wordt gestuurd voor extra steun.
54 minuten geledenAHMEDABAD (ANP) - Een van de inzittenden van het vliegtuig dat is verongelukt in India, heeft de crash overleefd. Indiase media melden dat de man is opgenomen in het ziekenhuis. Hindustan Times zegt de man zelfs gesproken te hebben. Bedrijven achter het vliegtuig spreken ook nog van gewonden.
1 uur geledenWENEN (ANP) - De Oostenrijkse politie is met veel mensen uitgerukt voor een bomdreiging op de technische universiteit van Wenen. De politie meldde na onderzoek van een verdacht pakket dat er geen gevaar is en de afzettingen worden opgeheven.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland meldt dat een groep Russische militairen is vrijgelaten uit Oekraïense gevangenschap. Oekraïne meldde eerder al dat Rusland gewonde Oekraïners had overgedragen als onderdeel van een grote gevangenenruil.
3 uur geledenAHMEDABAD (ANP/RTR) - Bij het vliegtuigongeluk in de West-Indiase stad Ahmedabad zijn meer dan tweehonderd doden gevallen, meldt de lokale politie. De politiechef zei eerder al dat het erop leek dat niemand van de 242 inzittenden de crash heeft overleefd. Ook zouden op de grond slachtoffers zijn gevallen waar het toestel is neergestort.
3 uur geledenWENEN (ANP/AFP/RTR/DPA) - Het Internationaal Atoomagentschap (IAEA) heeft in een resolutie kritiek geuit op Iran voor het niet naleven van de nucleaire verplichtingen. Dat is voor het eerst in bijna twintig jaar. Mogelijk stapt de IAEA naar Veiligheidsraad van de Verenigde Naties. Iran zegt als tegenreactie juist een extra installatie voor de verrijking van uranium te openen.
3 uur geleden