Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: schutter Trump half uur voor aanslag gespot op dak gebouw

Media: schutter Trump half uur voor aanslag gespot op dak gebouw

BUTLER (ANP) - Thomas Crooks, de man die zaterdag in de Amerikaanse staat Pennsylvania een aanslag pleegde op oud-president Donald Trump, werd ongeveer een half uur voor hij schoten loste door agenten gespot op een dak. Dat meldt de lokale nieuwszender Channel 11 op basis van politiebronnen. Trump raakte bij de aanslag lichtgewond, maar een omstander en later ook de schutter zelf werden gedood.

Volgens Channel 11 was een speciale politie-eenheid aanwezig bij het campagne-evenement van Trump, onder wie sluipschutters en spotters. Een van hen zag om 17.45 uur lokale tijd een verdachte man op het dak van een nabijgelegen gebouw en maakte een foto van hem. Volgens de bronnen van Channel 11 is de man op de foto de 20-jarige Crooks. Het was niet duidelijk of hij op dat moment een wapen bij zich had.

De spotter meldde aan de eenheid dat er een verdacht persoon op het dak was en stuurde foto van hem door. Een van de agenten ging naar Crooks op zoek, maar trof hem niet aan op de plek waar hij gefotografeerd was, aldus Channel 11. 26 minuten nadat de foto was gemaakt en de informatie was verspreid, werden er schoten afgevuurd vanaf het dak van het American Glass Research-gebouw. Enkele seconden later schoot een sluipschutter van de geheime dienst terug en doodde Crooks.

Grote veiligheidsfout

Getuigen waarschuwden de politie minstens 86 seconden voordat Crooks begon te schieten, zo blijkt uit videobeelden die de Washington Post heeft gezien. Volgens de krant ondersteunt de video eerdere mediaberichten over getuigen die zeiden dat ze geprobeerd hadden de politie te waarschuwen voordat er schoten klonken.

De berichtgeving van Channel 11 en de Washington Post zet de Secret Service onder extra druk om te weerleggen wat diverse analisten al een grote veiligheidsfout hebben genoemd. Zondag maakte de Amerikaanse senaat bekend een onderzoek te hebben geopend naar de veiligheidssituatie rondom het evenement in Butler.

Meer uit Buitenland

Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

12 minuten geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

15 minuten geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

48 minuten geleden
Zelensky biedt ook Bahrein dronedeal aan

MANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.

1 uur geleden
VS: weer rustiger in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Parlement stemt Roemeense regering weg na motie van wantrouwen

BOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.

2 uur geleden
Starmer waarschuwt Iran na incidenten rond Joodse gemeenschap

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.

2 uur geleden