Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: schutter Trump half uur voor aanslag gespot op dak gebouw

Media: schutter Trump half uur voor aanslag gespot op dak gebouw

BUTLER (ANP) - Thomas Crooks, de man die zaterdag in de Amerikaanse staat Pennsylvania een aanslag pleegde op oud-president Donald Trump, werd ongeveer een half uur voor hij schoten loste door agenten gespot op een dak. Dat meldt de lokale nieuwszender Channel 11 op basis van politiebronnen. Trump raakte bij de aanslag lichtgewond, maar een omstander en later ook de schutter zelf werden gedood.

Volgens Channel 11 was een speciale politie-eenheid aanwezig bij het campagne-evenement van Trump, onder wie sluipschutters en spotters. Een van hen zag om 17.45 uur lokale tijd een verdachte man op het dak van een nabijgelegen gebouw en maakte een foto van hem. Volgens de bronnen van Channel 11 is de man op de foto de 21-jarige Crooks. Het was niet duidelijk of hij op dat moment een wapen bij zich had.

De spotter meldde aan de eenheid dat er een verdacht persoon op het dak was en stuurde foto van hem door. Een van de agenten ging naar Crooks op zoek, maar trof hem niet aan op de plek waar hij gefotografeerd was, aldus Channel 11. 26 minuten nadat de foto was gemaakt en de informatie was verspreid, werden er schoten afgevuurd vanaf het dak van het American Glass Research-gebouw. Enkele seconden later schoot een sluipschutter van de geheime dienst terug en doodde Crooks.

De lokale nieuwszender Channel 11 is onderdeel van het netwerk van NBC News.

Meer uit Buitenland

Meerdere gewonden bij aanvallen op Zaporizja

ZAPORIZJA (ANP/RTR) - Bij verschillende aanvallen op de Zuidoost-Oekraïense stad Zaporizja zijn 16 mensen gewond geraakt, meldt gouverneur Ivan Fedorov. Ook in het district Zaporizja viel een gewonde. Het is niet bekend hoe ernstig de slachtoffers gewond zijn.

52 minuten geleden
Noord-Korea zegt nieuw wapensysteem getest te hebben

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea zegt een "geavanceerd" nieuw wapensysteem te hebben getest met hypersonische raketten, bedoeld om de defensie tegen Pyongyangs vijanden te versterken.

1 uur geleden
Drie gedetineerden in hechtenis na bedreigen van Sarkozy

PARIJS (ANP/AFP) - Drie gedetineerden in de Parijse La Santé-gevangenis zijn in hechtenis genomen vanwege vermeende bedreigingen tegen voormalig Frans president Nicolas Sarkozy na zijn gevangenneming.

1 uur geleden
Rutte noemt relatie VS met NAVO 'beter dan ooit dankzij Trump'

WASHINGTON (ANP) - NAVO-baas Mark Rutte heeft tegen CNN gezegd dat de relatie van de Verenigde Staten met de NAVO "beter is dan ooit dankzij Trump". Volgens Rutte stond Trump tijdens zijn vorige ambtstermijn volledig achter de NAVO, alleen ergerde hij zich aan het feit dat de Europeanen en Canadezen niet evenveel bijdroegen als de Amerikanen.

1 uur geleden
Rubio: stappen annexatie Westelijke Jordaanoever bedreigen vrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft woensdag gezegd dat de stappen van het Israëlische parlement richting annexatie van de Westelijke Jordaanoever een bedreiging vormen voor president Donald Trumps plan om het conflict in Gaza te beëindigen.

1 uur geleden
Nieuw-Zeeland geeft zeldzame code rood af, vluchten geannuleerd

WELLINGTON (ANP) - De meteorologische dienst van Nieuw-Zeeland heeft een zeldzame rode waarschuwing afgegeven en de noodtoestand is uitgeroepen in de regio Canterbury. Een krachtige voorjaarsstorm bracht donderdag verwoestende windstoten en zware regenval naar het Zuidereiland en het zuidelijke deel van het Noordereiland.

4 uur geleden
Agenten gewond en tientallen arrestaties bij onrust in Dublin

DUBLIN (ANP) - Twee Ierse politieagenten zijn gewond geraakt en 23 mensen zijn gearresteerd tijdens een tweede nacht van ongeregeldheden bij een hotel in Dublin waar asielzoekers worden gehuisvest, meldt de BBC.

6 uur geleden