Media: ruim 90.000 manschappen Russisch leger uitgeschakeld
RIGA (ANP) - Sinds de invasie in Oekraïne zouden al ruim 90.000 manschappen van het Russische leger zijn uitgeschakeld. Bij deze "onherstelbare verliezen" gaat het om gesneuvelden, vermisten, soldaten die stierven aan hun verwondingen en gewonden die niet in militaire dienst kunnen terugkeren, meldt de onafhankelijke Russische website Vazjnje Istori.
De site baseert zich op een agent van de Russische veiligheidsdienst FSB en een voormalig officier van de staatsveiligheid. Het Britse ministerie van Defensie maakte begin september bekend dat meer dan 25.000 Russische soldaten zouden zijn gedood. Het totale aantal verliezen werd op ruim 80.000 geschat. De Amerikanen spraken in augustus over 70.000 tot 80.000 gedode en gewonde militairen.
De Russen zelf gaven slechts een paar keer cijfers, de laatste keer vorige maand. Toen meldde Defensieminister Sergej Sjojgoe 5937 gedode Russische militairen. Een Russisch mediabedrijf en BBC News in Rusland berekenden onlangs minimaal 7184 doden, gebaseerd op officiële documenten die openbaar zijn.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft de oprichting goedgekeurd van een tribunaal voor het berechten van Palestijnen die worden verdacht van deelname aan de aanvallen van 7 oktober 2023. Daar kan ook de doodstraf worden opgelegd.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De productie van defensiemateriaal in Europa blijft achter en moet fors omhoog, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Ook de gezamenlijke inkoop van defensiemateriaal blijft achter. "We moeten de lidstaten echt aansporen tot meer gezamenlijke aankopen en innovatie", zei Kallas voor het begin van de vergadering met de EU-ministers van Defensie. Daar wordt onder meer gesproken over de defensieparaatheid van de EU.
6 uur geleden