Media: ruim 90.000 manschappen Russisch leger uitgeschakeld
RIGA (ANP) - Sinds de invasie in Oekraïne zouden al ruim 90.000 manschappen van het Russische leger zijn uitgeschakeld. Bij deze "onherstelbare verliezen" gaat het om gesneuvelden, vermisten, soldaten die stierven aan hun verwondingen en gewonden die niet in militaire dienst kunnen terugkeren, meldt de onafhankelijke Russische website Vazjnje Istori.
De site baseert zich op een agent van de Russische veiligheidsdienst FSB en een voormalig officier van de staatsveiligheid. Het Britse ministerie van Defensie maakte begin september bekend dat meer dan 25.000 Russische soldaten zouden zijn gedood. Het totale aantal verliezen werd op ruim 80.000 geschat. De Amerikanen spraken in augustus over 70.000 tot 80.000 gedode en gewonde militairen.
De Russen zelf gaven slechts een paar keer cijfers, de laatste keer vorige maand. Toen meldde Defensieminister Sergej Sjojgoe 5937 gedode Russische militairen. Een Russisch mediabedrijf en BBC News in Rusland berekenden onlangs minimaal 7184 doden, gebaseerd op officiële documenten die openbaar zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.
38 minuten geledenPORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.
40 minuten geledenLONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Astronauten van het Internationale Ruimtestation (ISS) keren eerder terug naar de aarde vanwege een "medische situatie" bij een van de bemanningsleden, heeft de NASA bekendgemaakt. De toestand van het bemanningslid is stabiel, zei directeur Jared Isaacman van de ruimtevaartorganisatie tijdens een persconferentie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance waarschuwt Europese leiders zijn chef, president Donald Trump, serieus te nemen. Hij zei dit op een vraag over Groenland, dat volgens Trump beter onderdeel van de VS kan zijn dan een autonoom deel van het Deense koninkrijk. In Washington wordt gesproken over mogelijkheden het grootste eiland ter wereld, met 57.000 inwoners, te kopen of gewoon in te nemen.
5 uur geleden