Media: ruim 90.000 manschappen Russisch leger uitgeschakeld
RIGA (ANP) - Sinds de invasie in Oekraïne zouden al ruim 90.000 manschappen van het Russische leger zijn uitgeschakeld. Bij deze "onherstelbare verliezen" gaat het om gesneuvelden, vermisten, soldaten die stierven aan hun verwondingen en gewonden die niet in militaire dienst kunnen terugkeren, meldt de onafhankelijke Russische website Vazjnje Istori.
De site baseert zich op een agent van de Russische veiligheidsdienst FSB en een voormalig officier van de staatsveiligheid. Het Britse ministerie van Defensie maakte begin september bekend dat meer dan 25.000 Russische soldaten zouden zijn gedood. Het totale aantal verliezen werd op ruim 80.000 geschat. De Amerikanen spraken in augustus over 70.000 tot 80.000 gedode en gewonde militairen.
De Russen zelf gaven slechts een paar keer cijfers, de laatste keer vorige maand. Toen meldde Defensieminister Sergej Sjojgoe 5937 gedode Russische militairen. Een Russisch mediabedrijf en BBC News in Rusland berekenden onlangs minimaal 7184 doden, gebaseerd op officiële documenten die openbaar zijn.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
8 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
9 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
9 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
10 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
15 uur geleden