Media: ruim 90.000 manschappen Russisch leger uitgeschakeld
RIGA (ANP) - Sinds de invasie in Oekraïne zouden al ruim 90.000 manschappen van het Russische leger zijn uitgeschakeld. Bij deze "onherstelbare verliezen" gaat het om gesneuvelden, vermisten, soldaten die stierven aan hun verwondingen en gewonden die niet in militaire dienst kunnen terugkeren, meldt de onafhankelijke Russische website Vazjnje Istori.
De site baseert zich op een agent van de Russische veiligheidsdienst FSB en een voormalig officier van de staatsveiligheid. Het Britse ministerie van Defensie maakte begin september bekend dat meer dan 25.000 Russische soldaten zouden zijn gedood. Het totale aantal verliezen werd op ruim 80.000 geschat. De Amerikanen spraken in augustus over 70.000 tot 80.000 gedode en gewonde militairen.
De Russen zelf gaven slechts een paar keer cijfers, de laatste keer vorige maand. Toen meldde Defensieminister Sergej Sjojgoe 5937 gedode Russische militairen. Een Russisch mediabedrijf en BBC News in Rusland berekenden onlangs minimaal 7184 doden, gebaseerd op officiële documenten die openbaar zijn.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Verenigde Staten hebben in het weekend in allerijl twaalf bommenwerpers van de Britse luchtmachtbasis Fairford gehaald na nieuwe dreigementen over een door Iran gesteund complot tegen de basis. Dat meldt de New York Times op basis van twee ingewijden.
12 minuten geledenSARAJEVO (ANP/AFP) - Milorad Dodik, oud-president van de Servische deelrepubliek van Bosnië en Herzegovina, heeft de overwinning voor zijn partij opgeëist na de algemene verkiezingen. Dat deed hij nadat de kiesautoriteiten zondag de eerste voorlopige resultaten bekendgemaakt hadden. Die zouden wijzen op een voorsprong voor de kandidaat van de Alliantie van Onafhankelijke Sociaal-Democraten (SNSD), Savo Minic.
1 uur geledenADEN/SANAA (ANP/AFP) - Meer dan zeventig mensen zijn in het afgelopen etmaal om het leven gekomen bij gevechten in en rond de westelijke Jemenitische provincie Taiz. Daar wordt al dagenlang gevochten tussen de Houthi-beweging en regeringstroepen. Dat meldden bronnen van beide kampen aan persbureau AFP.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP/DPA) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een man op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
9 uur geledenADEN/SANAA (ANP/AFP) - De leider van de internationaal erkende regering van Jemen, Rashad al-Alimi, heeft in een toespraak gezegd dat de regering met een militaire operatie de gebieden gaat heroveren die in handen zijn van de Houthi's.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk blijven maandag, als gevolg van de gewelddadige protesten van de afgelopen week in en rond Franse scholen, vier- tot vijfhonderd middelbare scholen gesloten of gaan in beperkte mate weer open. Het gaat om scholen waar volgens het ministerie van Onderwijs de veiligheid niet gegarandeerd kan worden of om zwaar beschadigde panden.
10 uur geledenCEUTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse politie is zondag een grote operatie begonnen om een groot migrantenkamp op een strand in de Noord-Afrikaanse enclave Ceuta te ontruimen.
11 uur geleden