Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: premier Israël stopt omstreden hervormingen

Media: premier Israël stopt omstreden hervormingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De rechtse Israëlische premier Benjamin Netanyahu stopt met de omstreden hervormingen op justitiegebied. Dat meldt de Israëlische publieke omroep, die rekening houdt met een opschorting van de plannen. Ook bronnen van de Likudpartij van Netanyahu uitten die verwachting. Netanyahu gaat naar verluidt maandag om 09.30 uur (Nederlandse tijd) een toespraak houden.

De geplande hervormingen zorgen al maanden voor grote demonstraties. Tegenstanders waarschuwen dat de regering haar macht wil vergroten ten koste van de onafhankelijke rechterlijke macht.

Omdat het nieuws nog niet officieel door Netanyahu is bevestigd, lijkt een parlementaire commissie gewoon door te gaan met het proces om de wetten aan te nemen. De zogenoemde Grondwetscommissie heeft de plannen goedgekeurd, zodat later op maandag een stemming plaats kan vinden in het parlement. Een oppositielid moest volgens nieuwssite The Times of Israel de zaal verlaten omdat hij schande sprak van het doorduwen van de wetten. Maar ook een lid van de Likudpartij zou zijn weggelopen uit de vergadering: "Wat heeft het voor zin?"

Diepe angst

Eerder maandag had de Israëlische president Herzog de regering opgeroepen meteen te stoppen met de omstreden hervormingen. Hij zei dat de veranderingen de eenheid van het Israëlische volk en daarmee de hele samenleving bedreigen.

Herzog richtte zich tot Netanyahu en alle coalitieleiders. "Mensen worden gegrepen door diepe angst." De president reageerde op het ontslag van de minister van Defensie die openlijk kritiek had geuit op de plannen en de regering had opgeroepen met haar critici te gaan praten.

Zondagavond waren in Tel Aviv tienduizenden mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen het ontslag van de defensieminister. Het kwam tot botsingen met de politie.

Meer uit Buitenland

Gemeenteraadsverkiezingen VK: Reform UK op winst, Labour verliest

LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.

1 uur geleden
Trump meldt volledige vernietiging van Iraanse aanvallers

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".

1 uur geleden
Minister: bedreigingen VS kunnen leiden tot bloedbad op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.

4 uur geleden
Argentinië: bron besmetting hantavirus nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.

4 uur geleden
Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

6 uur geleden
Iraanse staatsmedia melden explosies bij Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.

9 uur geleden
Europarlement aan lidstaten: maak haast met Europese defensieunie

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.

16 uur geleden