Media: positie Laschet niet ter discussie na verkiezingsnederlaag
BERLIJN (ANP) - De Duitse kanselierskandidaat Armin Laschet hoeft na de historische verkiezingsnederlaag voor zijn CDU/CSU nog niet direct te vrezen voor zijn positie. Ingewijden zeggen tegen nieuwsmagazine FOCUS dat de partijen maandag de gelederen zullen sluiten. Ze houden daarbij ook vast aan CDU'er Laschet.
CDU/CSU kreeg bij de verkiezingen van zondag 24,1 procent van de stemmen, een ongekende nederlaag. Dat leidde tot speculatie over de politieke toekomst van Laschet, de premier van het aan Nederland grenzende Noordrijn-Westfalen. Hij heeft in tegenstelling tot winnaar Olaf Scholz (SPD) een rommelige campagne achter de rug. Dat wordt gezien als een van de redenen dat de voorsprong van zijn partij in de peilingen verdampte in aanloop naar de verkiezingen.
De verkiezingsuitslag leidt onder meer tot onvrede binnen het CSU, de Beierse zusterpartij van het grotere CDU. Daar wordt volgens Duitse media gemord dat de conservatieve partijen het waarschijnlijk beter hadden gedaan met CSU-voorman Markus Söder als kanselierskandidaat. Söder had zich daar ook kandidaat voor gesteld, maar legde het na een interne machtsstrijd af tegen Laschet.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft aan CNN meer details prijsgegeven over het "akkoord" dat Iran en de VS maandag digitaal ondertekend hebben. Volgens Vance gaat het om een "vrij algemeen document" van anderhalve bladzijde. Nog altijd is niet duidelijk wat er precies is afgesproken in het zogenoemde memorandum van overeenstemming.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israëlische troepen blijven "zolang als dat noodzakelijk is" in Libanon, de Gazastrook en Syrië. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu nadat bekend was gemaakt dat de regering-Trump en het Iraanse regime het eens zijn over een vredesdeal.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De officiële start van de onderhandelingen over toetreding van Oekraïne tot de EU is "voor ons echt een Rubicon, een mijlpaal", zei de Oekraïense vicepremier Taras Kachka maandagavond in Luxemburg. "Toetreding tot de Europese Unie is de droom van de Oekraïense samenleving en een zeer sterke veiligheidsgarantie", zei Kachka tijdens een persconferentie in Luxemburg, na de eerste officiële toetredingsgesprekken.
4 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft per decreet besloten dat begin 2027, na meer dan twee decennia, weer presidentsverkiezingen gehouden moeten worden. Dat schrijft het Palestijnse persbureau Wafa, zonder te benoemen of de hoogbejaarde Abbas zelf ook weer wil meedoen.
5 uur geledenOSLO (ANP) - De rechtbank van Oslo heeft een verzoek van Marius Borg Høiby om vrijgelaten te worden uit voorlopige hechtenis afgewezen, melden Noorse media. De zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit diende het verzoek maandag in nadat hij werd veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het akkoord dat Iran en de VS zijn overeengekomen, is elektronisch ondertekend door president Donald Trump, vicepresident Vance en de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammed Bagher Ghalibaf. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris maandag tegen Reuters.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Rusland zit vermoedelijk achter brandstichtingen die gericht waren tegen de Britse premier Keir Starmer. Dat meldt de Britse omroep BBC op basis van eigen onderzoek. Een jonge Russische diplomaat zou de brandstichters opdracht hebben gegeven.
7 uur geleden