Media: Poetin doet mee aan presidentsverkiezingen van 2024
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin doet mee aan de presidentsverkiezingen van 2024, meldt het Russische staatspersbureau TASS. Hoewel Poetins deelname verwacht werd, liet de officiële bevestiging op zich wachten. "Er is geen andere manier", aldus Poetin.
"Ik heb er verschillend over gedacht op verschillende momenten, maar dit is een tijd waarin een beslissing moet worden genomen", zei Poetin. "Ik zal mij verkiesbaar stellen voor het presidentschap van de Russische Federatie."
De verkiezingen duren van 15 tot en met 17 maart, maakte de overheid vrijdag bekend. Door een grondwetswijziging in 2020 kan de 71-jarige Poetin mogelijk nog tot 2036 aanblijven als president.
Poetin is de gedoodverfde winnaar. Bijna alle oppositie in Rusland wordt onderdrukt. Een van Poetins voornaamste tegenstanders Aleksej Navalni werd in 2021 opgesloten, nadat hij in 2020 werd vergiftigd door de Russische veiligheidsdienst FSB, maar de vergiftiging overleefde. De Russische overheid bestempelt steeds meer ngo's, nieuwsmedia en oppositiefiguren als staatsgevaarlijk.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.
29 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.
33 minuten geledenLISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.
35 minuten geledenBERN (ANP) - Net als de NAVO-landen die het omringen, gaat ook Zwitserland zich herbewapenen. Het Alpenland betaalt dat uit een verhoging van de btw.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen in Venezuela ook politieke hervormingen zien. Dat maakte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio duidelijk in de Senaat, waar hij een toelichting gaf op de Amerikaanse plannen voor Venezuela na de gevangenneming van president Nicolás Maduro.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De burgemeester van Boedapest is aangeklaagd voor het mede-organiseren van een pridemars afgelopen juni. Het evenement in de Hongaarse hoofdstad trok ondanks een politieverbod veel deelnemers, onder wie buitenlandse politici zoals de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema.
3 uur geleden