Media: Paramount gaat in november tot 3000 banen schrappen
NEW YORK (ANP) - Paramount Global lijkt dit jaar nog meer banen te gaan schrappen bij verschillende onderdelen van het mediaconcern. Onlangs werd al bekend dat het mediaconcern zo'n 2000 werknemers gaat ontslaan, ongeveer 15 procent van het personeel in de Verenigde Staten. Ingewijden melden nu aan verschillende internationale media, waaronder entertainmentwebsite Variety, dat in november naar verwachting tot 3000 banen worden geschrapt.
De maatregel volgt op de afronding van de fusie met productiehuis Skydance Media eerder deze maand. De nieuwe leiding had al openlijk aangegeven na de fusie ruim 2 miljard dollar aan kosten te willen besparen.
Paramount is het moederbedrijf van onder meer de gelijknamige Hollywoodfilmstudio en zit achter tal van grote films en televisiezenders als CBS, MTV en Nickelodeon. Paramount en veel andere mediabedrijven kampen met dalende inkomsten uit kabeltelevisie. Streamingdienst Paramount+ heeft moeite om voet aan de grond te krijgen, schrijft Variety.
Meer uit Financieel
GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".
27 minuten geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten van grote bedrijven als UPS, Coca-Cola en Boeing. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Federal Reserve, die dinsdag begon aan de tweedaagse rentevergadering.
1 uur geledenARLINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Boeing boekte afgelopen kwartaal een verlies van honderden miljoenen bij zijn commerciële vliegtuigdivisie. Dat kwam door minder winstgevende vliegtuigleveringen en hogere productiekosten, mede als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar de Verenigde Staten om de brandstof aan de Amerikanen te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Aleksandr Novak gezegd. Drie tankers zijn momenteel al onderweg naar de VS. De eerste vertrok op 22 oktober in het kader van de Amerikaans-Russische dieseldeal.
3 uur geledenATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft in het derde kwartaal een hogere omzet en winst behaald. Het bedrijf verkocht meer frisdrank, waarbij de populariteit van suikervrije varianten van het merk verder toenam. Daarnaast gingen de prijzen omhoog.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kabinetsplannen om de btw op bloemen en planten te verhogen naar 21 procent zullen slecht uitpakken voor de sector. De inkomens van bloemisten komen hierdoor zo sterk onder druk te staan dat de helft onder het minimumloon dreigt te zakken, waarschuwt branchevereniging voor bloemisten VBW. Daarnaast gaan naar verwachting duizenden banen verloren in de sector.
3 uur geleden