Media: Orbán voor het eerst sinds invasie Oekraïne naar Moskou
MOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán gaat vrijdag naar Moskou voor een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin, meldt Radio Free Europe, een nieuwsmedium dat zich richt op Oost-Europa en een bevestiging kreeg van een Hongaarse overheidsbron. Het is Orbáns eerste bezoek aan Rusland sinds dat land Oekraïne binnenviel.
Dinsdag was Orbán nog in Kyiv, voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Dat was zijn eerste buitenlandse reis sinds Hongarije begin deze maand voorzitter werd van de Europese Unie voor het komende half jaar.
Orbán en Poetin zagen elkaar oktober vorig jaar voor het laatst op een top in Beijing over de Nieuwe Zijderoute. Daar was Orbán toen de enige EU-leider.
Onderlinge bewondering
De twee leiders uitten regelmatig hun onderlinge bewondering. Orbán feliciteerde Poetin bij zijn verkiezingsoverwinning, die door de meeste westerse leiders als oneerlijk werd bestempeld. Orbán zei ook dat hij Poetin niet zal arresteren mocht die Hongarije bezoeken, ondanks een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof (ICC).
Ook de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken, Péter Szijjártó, reist mee naar Moskou. Szijjártó bezocht Poetin al meermaals sinds de Russische invasie in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
MILAAN (ANP) - Vicepresident JD Vance van de Verenigde Staten is bij de openingsceremonie van de Winterspelen in stadion San Siro in Milaan met boegeroep ontvangen. Bij de entree van de grote equipe uit de Verenigde Staten met vlaggendrager Erin Jackson, de olympisch schaatskampioene op de 500 meter, kwam hij in beeld. Daarop was boegeroep en gefluit te horen.
6 minuten geledenMUSCAT (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun eerste overleg sinds lange tijd beëindigd. Volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken is afgesproken door te gaan met de onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vrijdag op twee adressen huiszoekingsbevelen uitgevoerd in verband met een onderzoek naar "wangedrag in een openbaar ambt". In een verklaring zegt de politie dat "een 72-jarige man" betrokken is bij het wangedrag. In het persbericht noemt de politie geen naam, maar tegenover Sky News bevestigt ze dat de doorzoekingen verband houden met het onderzoek naar oud-bewindspersoon Peter Mandelson.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.
7 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".
8 uur geleden