Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Orbán voor het eerst sinds invasie Oekraïne naar Moskou

Media: Orbán voor het eerst sinds invasie Oekraïne naar Moskou

MOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán gaat vrijdag naar Moskou voor een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin, meldt Radio Free Europe, een nieuwsmedium dat zich richt op Oost-Europa en een bevestiging kreeg van een Hongaarse overheidsbron. Het is Orbáns eerste bezoek aan Rusland sinds dat land Oekraïne binnenviel.

Dinsdag was Orbán nog in Kyiv, voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Dat was zijn eerste buitenlandse reis sinds Hongarije begin deze maand voorzitter werd van de Europese Unie voor het komende half jaar.

Orbán en Poetin zagen elkaar oktober vorig jaar voor het laatst op een top in Beijing over de Nieuwe Zijderoute. Daar was Orbán toen de enige EU-leider.

Onderlinge bewondering

De twee leiders uitten regelmatig hun onderlinge bewondering. Orbán feliciteerde Poetin bij zijn verkiezingsoverwinning, die door de meeste westerse leiders als oneerlijk werd bestempeld. Orbán zei ook dat hij Poetin niet zal arresteren mocht die Hongarije bezoeken, ondanks een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof (ICC).

Ook de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken, Péter Szijjártó, reist mee naar Moskou. Szijjártó bezocht Poetin al meermaals sinds de Russische invasie in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Rechter beraadt zich over stopzetten ICE-operatie Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.

4 uur geleden
Trump verzoenend naar gouverneur Minnesota na tweede burgerdode

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.

4 uur geleden
Landen rond Noordzee scherper op beveiliging onderzeekabels

HAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.

6 uur geleden
VN: 3 miljoen ontheemde Soedanezen keerden terug naar huis

KHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.

6 uur geleden
Voor altijd 'sterke' troepenmacht VS in Europa, verzekert Rutte

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven voor altijd met "een heel sterke" strijdmacht in Europa, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. De VS zullen zich meer op de concurrentiestrijd met China richten en meer aan Europa zelf overlaten, maar gaan volgens hem niet weg.

6 uur geleden
Opwekking energie en veiligheid steeds meer verweven op Noordzee

HAMBURG (ANP) - De geopolitieke onrust drukt zijn stempel op de Noordzeetop, die oorspronkelijk vooral over windenergie op zee ging. Maar "we kunnen het tegenwoordig niet hebben over energie zonder ook veiligheid te bespreken", zei de Deense premier Mette Frederiksen op de internationale bijeenkomst in Hamburg.

6 uur geleden
Premier Hongarije beschuldigt Oekraïne van politieke inmenging

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán zegt dat zijn regering de ambassadeur van Oekraïne gaat ontbieden omdat de Oekraïense regering zou proberen zich te bemoeien met de Hongaarse parlementsverkiezingen van 12 april. Hij meldt dat in een video op Facebook. De premier staat in de peilingen achter op zijn grote rivaal Peter Magyar.

6 uur geleden