Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Orbán voor het eerst sinds invasie Oekraïne naar Moskou

Media: Orbán voor het eerst sinds invasie Oekraïne naar Moskou

MOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán gaat vrijdag naar Moskou voor een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin, meldt Radio Free Europe, een nieuwsmedium dat zich richt op Oost-Europa en een bevestiging kreeg van een Hongaarse overheidsbron. Het is Orbáns eerste bezoek aan Rusland sinds dat land Oekraïne binnenviel.

Dinsdag was Orbán nog in Kyiv, voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Dat was zijn eerste buitenlandse reis sinds Hongarije begin deze maand voorzitter werd van de Europese Unie voor het komende half jaar.

Orbán en Poetin zagen elkaar oktober vorig jaar voor het laatst op een top in Beijing over de Nieuwe Zijderoute. Daar was Orbán toen de enige EU-leider.

Onderlinge bewondering

De twee leiders uitten regelmatig hun onderlinge bewondering. Orbán feliciteerde Poetin bij zijn verkiezingsoverwinning, die door de meeste westerse leiders als oneerlijk werd bestempeld. Orbán zei ook dat hij Poetin niet zal arresteren mocht die Hongarije bezoeken, ondanks een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof (ICC).

Ook de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken, Péter Szijjártó, reist mee naar Moskou. Szijjártó bezocht Poetin al meermaals sinds de Russische invasie in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Rusland stuurt onderzeeër naar tanker die gevolgd wordt door VS

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.

1 uur geleden
Syrisch leger bombardeert Koerdische wijken in Aleppo

ALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.

2 uur geleden
President Iran: geen actie tegen vreedzame betogers

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.

2 uur geleden
Tsjechië gaat toch door met verzamelen munitie voor Oekraïne

PRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.

3 uur geleden
Ook in buitenland overlast door winters weer

PARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.

3 uur geleden
Stroomvoorziening in Berlijn na dagen uitval hersteld

BERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.

3 uur geleden
VN-mensenrechtenchef beschuldigt Israël van apartheid Westoever

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.

5 uur geleden