Media: opkomst gering bij nieuw protest Suriname
PARAMARIBO (ANP) - De opkomst bij een nieuw, groots aangekondigd protest in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo is gering, melden media. Ruim een maand geleden liep daar een antiregeringsbetoging volledig uit de hand. Zelfs het parlement werd bestormd.
De nieuwe protestactie onder het motto Alles Plat, gericht tegen het economisch beleid van president Chan Santokhi, bracht ruim honderd mensen op de been. In de binnenstad van Paramaribo, waar het de vorige keer gigantisch misging, bleven alle winkels dicht, meldt het nieuwsmedium Waterkant.
De politie zei deze keer voorbereid te zijn. Volgens de veiligheidsadviseur van de president zijn er niet eerder zoveel agenten en militairen ingezet. In de stad is een veiligheidszone ingesteld rond het Onafhankelijkheidsplein, waar ook het parlementsgebouw ligt. De minister van Justitie zegt informatie te hebben dat criminelen zich willen mengen onder de actievoerders en dat er mensen zijn die een opstand willen laten uitbreken in gevangenissen.
Op 17 februari verliep het protest gewelddadig. De politie kreeg toen veel kritiek. Surinaamse media schreven dat de veiligheidsdiensten hadden gefaald, omdat allang bekend was geweest dat ook "herrieschoppers" zouden meedoen.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
2 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
30 minuten geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt om het Iraanse eiland Kharg op te blazen als het regime niet snel een deal met hem sluit. Hij eist op Truth Social dat de Straat van Hormuz onmiddellijk wordt heropend voor de scheepvaart.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op de Gazastrook zijn zeker drie doden gevallen, meldden de lokale autoriteiten. Ook op de bezette Westelijke Jordaanoever is een persoon gedood door Israëlische militairen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne staat open voor een staakt-het-vuren tijdens Pasen. Dat zegt president Volodymyr Zelensky tegen journalisten. De Oekraïense leider voegt eraan toe dat bondgenoten Kyiv hebben gevraagd de aanvallen op de Russische oliesector te staken, vanwege de vermeende effecten daarvan op de wereldwijde oliemarkt. Die schommelt al weken flink, vanwege de door Iran opgeworpen blokkade aan de Straat van Hormuz.
4 uur geleden