Media: OPEC+ stelt productieverhoging olie uit
WENEN (ANP) - De landen van de OPEC+ hebben al een principeakkoord bereikt waarin ze afspreken pas later weer meer olie op te gaan pompen. Dat schrijven persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het verbond van grote olielanden, dat officieus onder leiding staat van Saudi-Arabië en Rusland, houdt donderdag een onlinevergadering over de productieafspraken.
De groep olielanden zou eigenlijk in januari de productie verhogen met 180.000 vaten per dag. Maar nu zijn ze het erover eens dat die stap moet worden uitgesteld omdat de olieprijzen waarschijnlijk onder druk blijven staan, onder meer door een afnemende vraag vanuit China.
OPEC+ verlengde eerder dit jaar ook al aanzienlijke productiebeperkingen. Daarmee willen de aangesloten landen voorkomen dat er te veel olie op de wereldmarkt komt, om zo de prijzen voor de grondstof te stutten. Zodoende hebben de besluiten ook invloed op de prijzen voor benzine en diesel aan de pomp.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - De Duitse gasopslagen zijn nog maar tussen de 61 en 62 procent gevuld. Duitsland blijft daarmee ver achter bij zijn vuldoelstelling. Zondag hadden de opslagen eigenlijk voor 70 procent gevuld moeten zijn. Toch voorziet de Duitse overheid komende winter geen problemen.
2 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
1 dag geleden