Media: ook Israëlische gijzelaars vrijgelaten door Hamas
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas heeft ook een groep van dertien Israëlische gevangenen vrijgelaten. De gijzelaars zijn overgedragen aan het Rode Kruis en vervolgens aan Egyptische functionarissen in Egypte, melden Israëlische media. Eerder werd de vrijlating van twaalf Thai gemeld die eveneens in Gaza werden vastgehouden.
De Thai zouden niet vallen onder afspraken over de uitwisseling van vrouwen en kinderen die door de partijen worden vastgehouden. De twaalf mannen zijn met een aparte overeenkomst bij deze vrijlatingen betrokken, mogelijk omdat ze komen uit een Aziatisch land zonder specifieke rol in de conflicten in het Midden-Oosten.
De vrijlating van de Israëlische gijzelaars is onderdeel van een gevangenenruil die Israël en Hamas overeenkwamen. Daar hoort ook een gevechtspauze bij om humanitaire hulp te kunnen verlenen. Het is de bedoeling dat in de loop van vier dagen 50 mensen uit Hamas-gevangenschap en 150 mensen uit Israëlische detentie worden vrijgelaten. De Thai zijn hierbij dus niet inbegrepen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
2 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
2 uur geledenTAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.
4 uur geledenSANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.
8 uur geleden