Media: ook explosieven in woning aanslagpleger Trump gevonden
BETHEL PARK (ANP) - In de woning van de 20-jarige man die zaterdag een moordaanslag pleegde op de Amerikaanse oud-president Donald Trump, zijn explosieven aangetroffen. Dat melden Amerikaanse media op basis van meerdere bronnen bij de autoriteiten. De Wall Street Journal meldde eerder al dat ook in de auto van de schutter explosieven waren gevonden.
Volgens de krant had Thomas Matthew Crooks zijn auto geparkeerd in Butler, nabij de locatie in Pennsylvania waar Trump zaterdag een campagnebijeenkomst hield. Bij de aanslag gebruikte Crooks een semiautomatisch vuurwapen van het type AR-15. Hij werd door de veiligheidsdiensten doodgeschoten.
Crooks woonde zelf in Bethel Park, zo'n 70 kilometer ten zuiden van Butler. Het luchtruim boven zijn woonplaats werd na de aanslag afgesloten. Volgens de Amerikaanse luchtvaartautoriteit (FAA) was dit in verband met "speciale veiligheidsredenen".
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP) - Hongarije en Oekraïne hebben opnieuw ruzie over de aanvoer van Russische fossiele brandstoffen. Oekraïne heeft meerdere aanvallen uitgevoerd op een pijpleiding die gas van Rusland naar Hongarije brengt, klaagt de Hongaarse buitenlandminister.
14 minuten geledenRAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft opnieuw doelen aangevallen in Iran. De krijgsmacht (IDF) zegt dat Taleqan onder vuur is genomen. Die locatie is ook door westerse landen in verband gebracht met het Iraanse nucleaire programma.
49 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Verenigde Staten hebben vorig jaar een aanbod van Oekraïne laten liggen om onder meer onderscheppingsdrones te leveren, zegt president Volodymyr Zelensky. Om zulke verdedigingswapens tegen bijvoorbeeld Iraanse Shaheds zitten de VS en zijn bondgenoten in het Midden-Oosten te springen sinds Iran ze met vergeldingsaanvallen bestookt.
1 uur geleden