Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: ook aanvraag in VS voor boosterprik met Janssenvaccin

Media: ook aanvraag in VS voor boosterprik met Janssenvaccin

NEW YORK (ANP) - Johnson & Johnson, het moederbedrijf van de Leidse vaccinmaker Janssen, gaat de Amerikaanse autoriteiten vragen een boostershot goed te keuren voor mensen die zijn ingeënt met het Nederlandse coronavaccin. Ingewijden zeggen tegen de Amerikaanse krant The New York Times dat begin deze week een aanvraag wordt verwacht.

Eerder vroegen ook Pfizer en Moderna al om een extra coronaprik goed te keuren voor Amerikanen die al volledig zijn gevaccineerd met hun vaccins. Die boostershots moeten mensen extra bescherming geven, al zijn nog niet alle wetenschappers overtuigd van de meerwaarde van zo'n extra prik. Critici hebben onder meer betoogd dat nog onduidelijk is hoe groot de effecten van een derde inenting op de lange termijn zijn.

De Amerikaanse autoriteiten benadrukken dat de drie vaccins die zijn goedgekeurd in de VS zeer effectief zijn. Toch komt uit een recente studie van gezondheidsdienst CDC naar voren dat het Janssenvaccin slechter scoort dan de andere coronavaccins die worden toegediend aan Amerikanen, schrijft de krant. Het Janssenvaccin zou in 71 procent van de gevallen beschermen tegen ziekenhuisopname, tegenover 88 procent bij Pfizer/BioNTech en 93 procent bij Moderna.

Veelzeggend

Johnson & Johnson heeft aangevoerd dat andere studies betere resultaten laten zien, maar dat heeft de zorgen over het vaccin in de VS niet weggenomen. Vaccinwaakhond FDA had voor 15 oktober al een bijeenkomst ingepland van een onafhankelijk adviescomité. Dat moet zich buigen over de vraag of een boostervaccin nodig is voor mensen die zijn ingeënt met het middel van de Nederlandse vaccinmaker.

De krant noemt het veelzeggend dat die bijeenkomst al was ingepland voordat Johnson & Johnson een officiële aanvraag had gedaan om een boostervaccin goed te keuren. Het zou laten zien dat de regering druk ervaart om te regelen dat Amerikanen die zijn ingeënt met het middel beter worden beschermd. In de VS zijn momenteel zo'n 15 miljoen mensen ingeënt met het Janssenvaccin, dat maar één prik vereist.

Meer uit Gezond

Postbezorgers deden zeker 1000 meldingen bij sociaal werk

UTRECHT (ANP) - Sinds post- en pakketbezorgers een melding kunnen maken als ze het gevoel hebben dat het niet goed gaat met iemand bij wie ze post bezorgen, hebben ze dat zeker duizend keer gedaan. Dat melden Sociaal Werk Nederland en PostNL dinsdag. Het initiatief ging in april 2024 van start.

14 uur geleden
Oude NS-wagons mogelijk omgebouwd tot noodhospitaals Defensie

DEN HAAG (ANP) - Defensie en de NS praten over een mogelijke verkoop van oude treinwagons, die omgebouwd kunnen worden tot noodhospitaals voor gewonde militairen. Dat heeft een woordvoerder van de NS bevestigd na berichtgeving door het AD.

1 dag geleden
Sjoemelende verpleegkundigen krijgen beroepsverbod

ZWOLLE (ANP) - Twee verpleegkundigen mogen nooit meer in de zorg werken, nadat ze waren betrapt op het indienen van foute declaraties. Het regionaal tuchtcollege in Zwolle schrapt ze uit het register waarin alle zorgmedewerkers moeten staan.

3 dagen geleden
Let op bij gebruik balsem voor verkouden kind, waarschuwt Lareb

DEN BOSCH (ANP) - Ouders moeten goed opletten wanneer ze hun kinderen insmeren met een balsem bij een verkoudheid. Verkeerd gebruik kan ernstige bijwerkingen veroorzaken, waarschuwt bijwerkingencentrum Lareb. In de balsems zitten stoffen als menthol, die helpen om de luchtwegen wat vrijer te maken, zodat mensen beter kunnen ademen. Bij goed gebruik zijn er volgens Lareb nauwelijks bijwerkingen. Maar de balsems met menthol zijn alleen geschikt voor mensen van 2 jaar en ouder, niet voor baby's en dreumesen.

4 dagen geleden
Veel kinderen hebben last van krentenbaard

UTRECHT (ANP) - Veel kinderen gaan naar de huisarts omdat ze last hebben van krentenbaard. Dat is een ontsteking van de huid, met wondjes, rode plekjes of blaasjes met gele korstjes. Onderzoeksinstituut Nivel, dat de gegevens van huisartsen registreert, zegt dat dit vaak in de zomer gebeurt.

6 dagen geleden
Analyse: bevolkingsonderzoeken kanker redden jaarlijks duizenden

ROTTERDAM (ANP) - Dankzij de drie bevolkingsonderzoeken naar borst-, darm- en baarmoederhalskanker worden jaarlijks duizenden mensen gered. Ook leven mensen langer met kanker door de vroegere screening. Het Erasmus MC onderzocht de effectiviteit van de onderzoeken en de zorgkosten.

1 week geleden
Huisartsentekort leidt tot stress en ongecontroleerde zelfhulp

DEN HAAG (ANP) - Mensen zonder huisarts, omdat alle praktijken in hun buurt vol zijn, ervaren vaak veel stress, frustratie en onzekerheid. Sommigen zoeken bij gebrek aan deskundige hulp zelf een oplossing voor medische problemen. Ze kopen bijvoorbeeld online medicijnen, zonder controles en voorlichting. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zegt zich zorgen te maken over "het grote aantal mensen zonder huisarts" en wil verbetering zien.

1 week geleden