Media: omstreden oprichter doet bod van half miljard op WeWork
NEW YORK (ANP) - Oprichter Adam Neumann van werkplekkenverhuurder WeWork wil dat failliete bedrijf terugkopen voor 500 miljoen dollar. Hij heeft een bod van die omvang gedaan, melden persbureau Reuters en zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden.
Onder Neumann groeide WeWork hard en kreeg het bedrijf een waarde van 47 miljard dollar toegedicht. Maar in de aanloop naar een beursgang van de kantoorverhuurder in 2019 werd duidelijk dat het bedrijf zwaar verliesgevend was door alle investeringen voor uitbreiding. De waardering van het bedrijf kelderde vervolgens.
Neumann zelf kwam daarbij in opspraak. Hij gaf familieleden belangrijke posities binnen het bedrijf. Ook werd hij ervan beschuldigd met een eigen bedrijf vastgoed te kopen om die bezittingen vervolgens aan WeWork door te verkopen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in de eerste helft van dit jaar gestegen. Volgens de Europese autobrancheorganisatie ACEA bleef de markt profiteren van een sterke vraag onder consumenten naar elektrische voertuigen, vooral dankzij steunmaatregelen.
25 minuten geledenSON (ANP) - Het gemiddelde verzuimpercentage in Nederland steeg van 4,7 procent in mei naar 4,8 procent in juni. Daarmee heeft het verzuim het hoogste niveau voor de maand juni in ruim twintig jaar tijd behaald. Volgens arbodiensten HumanCapitalCare en ArboNed komt het hoge verzuimniveau met name door langdurige uitval.
33 minuten geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het afgelopen kwartaal iets minder winst geboekt, ondanks dat de omzet en verkopen zijn gestegen. Volgens de elektrische autofabrikant van Elon Musk werd de winstgevendheid geraakt door onder meer een lagere gemiddelde verkoopprijs van zijn voertuigen.
6 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Het moederbedrijf van Google heeft het afgelopen kwartaal fors meer verdiend aan zijn cloudactiviteiten. Alphabet profiteerde van een versnelde omzetgroei van Google Cloud dankzij een grote vraag naar AI-infrastructuur en AI-oplossingen. Ook boekte Alphabet een fors hogere nettowinst.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met minnen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in aanloop naar de kwartaalresultaten van bedrijven die later deze week bekend worden gemaakt. Zo komen de elektrische autofabrikant Tesla, techbedrijf IBM en Alphabet, het moederbedrijf van Google, na de slotbel op Wall Street met cijfers.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft onder voorwaarden goedkeuring gegeven aan de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance ter waarde van 110 miljard dollar. Daarmee is het samengaan van de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns een stap dichterbij gekomen.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - D-reizen en Prijsvrij Vakanties annuleren alle reizen van en naar landen waarvoor het ministerie van Buitenlandse Zaken het reisadvies heeft aangescherpt. Omdat de veiligheidssituatie is verslechterd, zijn de reisadviezen voor Qatar, Jordanië, Saudi-Arabië, Koeweit, de Verenigde Arabische Emiraten en delen van Oman oranje. "Voor reizigers die zich momenteel in een van deze landen bevinden, zetten wij ons in om hen zo spoedig mogelijk terug te halen", melden Prijsvrij en dochtermerk D-reizen.
10 uur geleden