Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Noord-Koreanen trekken zich terug van frontlinie Oekraïne

Media: Noord-Koreanen trekken zich terug van frontlinie Oekraïne

KYIV (ANP) - De Noord-Koreaanse troepen die de afgelopen maanden met de Russen tegen Oekraïne vochten, hebben zich teruggetrokken van de frontlinie. Dat melden internationale media, zoals het Amerikaanse The New York Times (NYT), het Britse The Independent en het Oekraïense The Kyiv Independent.

Amerikaanse en Oekraïense functionarissen zeggen dat de Noord-Koreanen grote verliezen hebben geleden. Volgens de NYT en The Independent zijn ze al twee weken niet meer gezien aan het front. Waarom is niet duidelijk.

Het betekent in elk geval niet dat Noord-Korea zich helemaal terugtrekt uit de oorlog. The Kyiv Independent schrijft over een "tijdelijke" stap en The Independent citeert een Oekraïense commandant die verwacht dat de Noord-Koreanen snel terugkeren.

11.000 militairen

Westerse inlichtingendiensten schatten dat Noord-Korea vanaf november ongeveer 11.000 militairen naar Rusland had gestuurd als versterking voor de Russen. Kyiv claimt dat meer dan een derde van hen al zou zijn gedood of verwond. Twee Noord-Koreanen werden gevangen genomen.

Zuid-Koreaanse inlichtingen berichtten afgelopen week dat Noord-Korea voorbereidingen treft om nog meer troepen naar Rusland te sturen.

Meer uit Buitenland

Céline Dion kondigt concertreeks in Parijs aan

PARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.

3 uur geleden
Parlement Israël keurt omstreden wet over doodstraf goed

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.

4 uur geleden
Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) overleden

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.

4 uur geleden
Mexicaanse immigrant overleden in ICE-detentiecentrum VS

ADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.

6 uur geleden
Opnieuw Iraanse raket neergehaald boven Turkije

ANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.

7 uur geleden
Duitsland en Syrië willen grootschalige terugkeer vluchtelingen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.

7 uur geleden
Celstraf en geldboete voor kapitein vermeende schaduwvloottanker

BREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.

9 uur geleden