Media: Noord-Koreanen trekken zich terug van frontlinie Oekraïne
KYIV (ANP) - De Noord-Koreaanse troepen die de afgelopen maanden met de Russen tegen Oekraïne vochten, hebben zich teruggetrokken van de frontlinie. Dat melden internationale media, zoals het Amerikaanse The New York Times (NYT), het Britse The Independent en het Oekraïense The Kyiv Independent.
Amerikaanse en Oekraïense functionarissen zeggen dat de Noord-Koreanen grote verliezen hebben geleden. Volgens de NYT en The Independent zijn ze al twee weken niet meer gezien aan het front. Waarom is niet duidelijk.
Het betekent in elk geval niet dat Noord-Korea zich helemaal terugtrekt uit de oorlog. The Kyiv Independent schrijft over een "tijdelijke" stap en The Independent citeert een Oekraïense commandant die verwacht dat de Noord-Koreanen snel terugkeren.
11.000 militairen
Westerse inlichtingendiensten schatten dat Noord-Korea vanaf november ongeveer 11.000 militairen naar Rusland had gestuurd als versterking voor de Russen. Kyiv claimt dat meer dan een derde van hen al zou zijn gedood of verwond. Twee Noord-Koreanen werden gevangen genomen.
Zuid-Koreaanse inlichtingen berichtten afgelopen week dat Noord-Korea voorbereidingen treft om nog meer troepen naar Rusland te sturen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance waarschuwt Europese leiders zijn chef, president Donald Trump, serieus te nemen. Hij zei dit op een vraag over Groenland, dat volgens Trump beter onderdeel van de VS kan zijn dan een autonoom deel van het Deense koninkrijk. In Washington wordt gesproken over mogelijkheden het grootste eiland ter wereld, met 57.000 inwoners, te kopen of gewoon in te nemen.
35 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - In de Iraanse hoofdstad Teheran en grote delen van het land is volgens waarnemers van de groep NetBlocks het internet uitgevallen. In het land zijn massale protesten tegen de hyperinflatie en de jarenlange schaarste aan essentiële goederen.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De machtige voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Jesús Rodríguez, heeft gezegd dat er veel gevangenen worden vrijgelaten, Venezolaanse en buitenlandse gedetineerden, als een gebaar van goede wil.
3 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/AFP/RTR) - Israëlische strijdkrachten hebben met verschillende aanvallen op Gaza donderdag zeker zeven Palestijnen gedood. Onder de slachtoffers zijn vier kinderen, zegt het burgerbeschermingsagentschap tegen persbureau AFP.
5 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft zijn veto uitgesproken over een wet waarmee het congres de celstraf van 27 jaar voor Lula's voorganger, Jair Bolsonaro, aanzienlijk wil verlagen. Het parlement heeft het voorstel in meerderheid aangenomen, maar Lula dwarsboomt het voorlopig met zijn veto. Het congres kan het veto ongedaan maken.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt dat de Verenigde Staten zich afwenden van bondgenoten en zich onttrekken aan de internationale regels. "Multilaterale instellingen functioneren steeds minder effectief", verklaarde hij in een toespraak voor Franse ambassadeurs.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De veiligheidsgaranties die de Verenigde Staten Oekraïne zouden willen bieden, zijn volgens Kyiv in principe klaar om te worden bezegeld. Het voorwerk is af en de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky kunnen het nu samen afronden, zegt de laatste.
8 uur geleden