Media: Noord-Koreanen trekken zich terug van frontlinie Oekraïne
KYIV (ANP) - De Noord-Koreaanse troepen die de afgelopen maanden met de Russen tegen Oekraïne vochten, hebben zich teruggetrokken van de frontlinie. Dat melden internationale media, zoals het Amerikaanse The New York Times (NYT), het Britse The Independent en het Oekraïense The Kyiv Independent.
Amerikaanse en Oekraïense functionarissen zeggen dat de Noord-Koreanen grote verliezen hebben geleden. Volgens de NYT en The Independent zijn ze al twee weken niet meer gezien aan het front. Waarom is niet duidelijk.
Het betekent in elk geval niet dat Noord-Korea zich helemaal terugtrekt uit de oorlog. The Kyiv Independent schrijft over een "tijdelijke" stap en The Independent citeert een Oekraïense commandant die verwacht dat de Noord-Koreanen snel terugkeren.
11.000 militairen
Westerse inlichtingendiensten schatten dat Noord-Korea vanaf november ongeveer 11.000 militairen naar Rusland had gestuurd als versterking voor de Russen. Kyiv claimt dat meer dan een derde van hen al zou zijn gedood of verwond. Twee Noord-Koreanen werden gevangen genomen.
Zuid-Koreaanse inlichtingen berichtten afgelopen week dat Noord-Korea voorbereidingen treft om nog meer troepen naar Rusland te sturen.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement is kritisch op de afzijdigheid van de EU bij een vredesplan voor Oekraïne. Pas nadat de VS met een 28-puntenplan kwamen, schoot Europa weer uit de startblokken. Europa had veel eerder zelf met vredesinitiatieven moeten komen, zo luidde de kritiek van veel politieke groepen in een debat over de recente vredesonderhandelingen. De rol van de EU daarin moet worden versterkt, vindt het parlement.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een zeer grote brand in meerdere woontorens in Hongkong. Op beelden is te zien dat de vlammen uit het complex slaan. De brandweer weet niet hoeveel personen nog binnen zijn.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse speciaal aanklager heeft vijftien jaar cel geëist tegen voormalig premier Han Duck-soo. De politicus wordt medeplichtigheid verweten aan het uitroepen van de militaire noodtoestand door toenmalig president Yoon Suk-yeol.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Beperkingen opleggen aan de Oekraïense strijdkrachten is onacceptabel, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag in het Europees Parlement. "Dat zou het land kwetsbaar maken voor toekomstige aanvallen", zei Von der Leyen in een debat over het Amerikaanse 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
10 uur geleden