Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Noord-Koreanen trekken zich terug van frontlinie Oekraïne

Media: Noord-Koreanen trekken zich terug van frontlinie Oekraïne

KYIV (ANP) - De Noord-Koreaanse troepen die de afgelopen maanden met de Russen tegen Oekraïne vochten, hebben zich teruggetrokken van de frontlinie. Dat melden internationale media, zoals het Amerikaanse The New York Times (NYT), het Britse The Independent en het Oekraïense The Kyiv Independent.

Amerikaanse en Oekraïense functionarissen zeggen dat de Noord-Koreanen grote verliezen hebben geleden. Volgens de NYT en The Independent zijn ze al twee weken niet meer gezien aan het front. Waarom is niet duidelijk.

Het betekent in elk geval niet dat Noord-Korea zich helemaal terugtrekt uit de oorlog. The Kyiv Independent schrijft over een "tijdelijke" stap en The Independent citeert een Oekraïense commandant die verwacht dat de Noord-Koreanen snel terugkeren.

11.000 militairen

Westerse inlichtingendiensten schatten dat Noord-Korea vanaf november ongeveer 11.000 militairen naar Rusland had gestuurd als versterking voor de Russen. Kyiv claimt dat meer dan een derde van hen al zou zijn gedood of verwond. Twee Noord-Koreanen werden gevangen genomen.

Zuid-Koreaanse inlichtingen berichtten afgelopen week dat Noord-Korea voorbereidingen treft om nog meer troepen naar Rusland te sturen.

Meer uit Buitenland

Suriname waarschuwt voor deepfakes van president Simons

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.

3 uur geleden
Belarus: we kregen geen visa om bij vredesraadbijeenkomst te zijn

MINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.

3 uur geleden
Kritisch rapport NASA over gestrande astronauten met Starliner

WASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.

3 uur geleden
Trump vindt arrestatie voormalige prins Andrew 'triest'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.

3 uur geleden
Trump krijgt week om claims te weerleggen in IRS-miljardenzaak

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.

4 uur geleden
Britse ex-prins Andrew verlaat politiebureau

LONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.

5 uur geleden
Kindercommissariaat België: steeds meer kinderen slapen op straat

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.

5 uur geleden