Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Noord-Koreanen trekken zich terug van frontlinie Oekraïne

Media: Noord-Koreanen trekken zich terug van frontlinie Oekraïne

KYIV (ANP) - De Noord-Koreaanse troepen die de afgelopen maanden met de Russen tegen Oekraïne vochten, hebben zich teruggetrokken van de frontlinie. Dat melden internationale media, zoals het Amerikaanse The New York Times (NYT), het Britse The Independent en het Oekraïense The Kyiv Independent.

Amerikaanse en Oekraïense functionarissen zeggen dat de Noord-Koreanen grote verliezen hebben geleden. Volgens de NYT en The Independent zijn ze al twee weken niet meer gezien aan het front. Waarom is niet duidelijk.

Het betekent in elk geval niet dat Noord-Korea zich helemaal terugtrekt uit de oorlog. The Kyiv Independent schrijft over een "tijdelijke" stap en The Independent citeert een Oekraïense commandant die verwacht dat de Noord-Koreanen snel terugkeren.

11.000 militairen

Westerse inlichtingendiensten schatten dat Noord-Korea vanaf november ongeveer 11.000 militairen naar Rusland had gestuurd als versterking voor de Russen. Kyiv claimt dat meer dan een derde van hen al zou zijn gedood of verwond. Twee Noord-Koreanen werden gevangen genomen.

Zuid-Koreaanse inlichtingen berichtten afgelopen week dat Noord-Korea voorbereidingen treft om nog meer troepen naar Rusland te sturen.

Meer uit Buitenland

Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

30 minuten geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

2 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

5 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

5 uur geleden
Opnieuw schietpartij op Turkse school, meerdere doden

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.

6 uur geleden
Turkse president probeert te helpen bestand Iran-VS te verlengen

ANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.

6 uur geleden