Media: Netanyahu niet geraadpleegd over aanval zonen Hamasleider
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou vooraf niet zijn geraadpleegd over de aanval die het leven heeft gekost aan drie zonen van Hamasleider Ismail Haniyeh. Israëlische functionarissen zeggen volgens plaatselijke media dat ook minister van Defensie Yoav Gallant niet betrokken was bij het besluit. De autoriteiten hebben dat niet bevestigd.
De dood van de drie zonen van Haniyeh kan onderhandelingen over een bestand in de Gazastrook verder compliceren. De mannen zouden zijn gedood terwijl ze in een voertuig zaten. Volgens sommige berichten zijn ook vier kleinkinderen van de Hamasleider omgekomen. Haniyeh zei dat de dood van zijn kinderen de onderhandelingspositie van Hamas niet zal veranderen.
Volgens bronnen van het Israëlische medium Walla coördineerden de strijdkrachten en de binnenlandse veiligheidsdienst de aanval, zonder overleg met politieke leiders. De mannen zouden onder vuur zijn genomen omdat ze Hamasstrijders zijn. Dat ze ook de zonen waren van Haniyeh zou daar los van staan.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.
4 uur geledenRIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.
5 uur geleden