Media: mogelijk nog 1900 vermisten na noodweer Oost-Spanje
MADRID (ANP) - In de door noodweer getroffen Oost-Spaanse regio Valencia zijn nog ongeveer 1900 personen als vermist opgegeven. Dat meldt onder meer de Spaanse El Dario op zijn nieuwswebsite, zich baserend op een verslag van het crisiscentrum van de autoriteiten. Andere media benadrukten dat de autoriteiten niet uitsluiten dat vermiste personen inmiddels zijn gevonden, maar nog niet in het overzicht zijn verwerkt.
Een paar uur voordat de notulen van het crisisberaad uitlekten, zei regiobestuurder Carlos Mazon dat er geen officiële aantallen over vermiste personen konden worden verstrekt. Volgens hem waren de beschikbare getallen nog steeds "misleidend", aldus La Voz del Sur op zijn nieuwswebsite.
Mazon bevestigde dat er op de hulplijn voor verwanten van vermiste personen "duizenden telefoontjes" zijn binnengekomen, maar dat dit aantal wordt bijgewerkt als bijvoorbeeld telefoonverbindingen zijn hersteld. Donderdag konden in de loop van de dag zeshonderd mensen die na de ramp als vermist waren gemeld, worden opgespoord.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
7 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
8 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
11 uur geleden