Media: McLaren wees overnamebod van Audi af
INGOLSTADT (ANP) - McLaren heeft een eerste overnamebod van Audi afgewezen omdat dit te laag was. Volkswagen-onderdeel Audi beraadt zich nu op een mogelijk hoger bod en gaat kijken of dat financieel interessant is, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
Bronnen van persbureau Reuters bevestigen de interesse, maar geven aan dat het nog wel tot volgend jaar kan duren voordat er eventueel een deal voor een overname of samenwerking wordt bereikt. Audi zou ook nog kunnen kiezen voor een samenwerking met een ander Formule 1-team zoals Red Bull of Williams.
Al dit weekeinde verschenen er mediaberichten over een overname. Audi zou niet alleen de tak die sportwagens maakt willen overnemen, maar ook de Formule 1-renstal. De investeerders achter McLaren zouden het echter nog niet eens zijn of ze het bedrijf willen verkopen of via een overname door een lege beurshuls naar de beurs willen brengen.
Audi liet al eerder weten "regelmatig ideeën voor samenwerkingen te overwegen". McLaren hield het tot nu toe bij een verklaring dat "er niets was veranderd aan de eigendomsstructuur".
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV wil dat concessiewisselingen in het openbaar vervoer in de toekomst niet meer in december plaatsvinden, na de chaos rond het busvervoer in Utrecht. Volgens de vakbond zou het wisselen van vervoerder voortaan alleen nog in de zomer moeten gebeuren. De bond gaat hiervoor pleiten bij de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de aanbestedingen.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het vierde kwartaal van vorig jaar zwakker gegroeid dan verwacht. Het cijfer is een tegenvaller voor de Japanse premier Sanae Takaichi die de economie juist wil stimuleren met hogere overheidsbestedingen en lagere belastingen. Zij won onlangs nog een belangrijke overwinning bij de parlementsverkiezingen met haar plannen voor meer economische stimulering.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.
21 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.
22 uur geleden