Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: massagraf gevonden in Nasser-ziekenhuis in Gaza

Media: massagraf gevonden in Nasser-ziekenhuis in Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/AFP) - Binnen het complex van het Nasser-ziekenhuis in de stad Khan Younis is een massagraf gevonden. AFP meldt op basis van de Gazaanse autoriteiten dat zeker vijftig lichamen zijn geborgen, nieuwszender Al Jazeera heeft het zelfs over 180 lichamen.

De zoekoperatie gaat nog verder. Onder de doden zouden ook kinderen zijn. Volgens het Gazaanse bureau voor civiele bescherming zijn sommige personen gemarteld voor hun dood.

Hamas spreekt over een massagraf van mensen "die in koelen bloede zijn geëxecuteerd en zijn begraven met militaire bulldozers op de binnenplaats van het ziekenhuis". Het Israëlische leger zegt de berichten te onderzoeken.

Bombardementen

De zuidelijke stad Khan Younis was maandenlang doel van Israëlische bombardementen en er werd zwaar gevochten. Het Nasser-ziekenhuis werd een tijd door Israëlische militairen bezet. Op 7 april trok het Israëlische leger zich grotendeels terug uit het zuiden van de Gazastrook.

Vorige week kwamen berichten naar buiten over de vondst van een massagraf in het Al Shifa-ziekenhuis in Gaza-Stad in het noorden van het gebied.

Meer uit Buitenland

Israëlisch leger meldt meer Iraanse raketaanvallen

TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.

24 minuten geleden
Spoedoverleg Arabische Liga over aanvallen op lidstaten

CAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.

44 minuten geleden
Qatarese luchtvaartautoriteit staat beperkt luchtverkeer toe

DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.

1 uur geleden
Explosies gehoord in Dubai en Manama

DUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.

1 uur geleden
Luchtalarm in heel Oekraïne, meerdere doden in regio Charkiv

CHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.

1 uur geleden
Poetin betuigt solidariteit met Iraanse president Pezeshkian

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.

4 uur geleden
Amerikaanse minister: vannacht grootste bombardementen op Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.

4 uur geleden