Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: legertop VS uit voorzorg in coronaquarantaine

Media: legertop VS uit voorzorg in coronaquarantaine

WASHINGTON (ANP) - Een groot deel van de Amerikaanse legertop is in quarantaine gegaan. Ingewijden zeggen tegen Amerikaanse media dat daartoe is besloten omdat de vicecommandant van de kustwacht is besmet met het coronavirus. De besmette admiraal Charles Ray woonde vorige week topoverleg bij in het Pentagon.

Volgens een bron van The New York Times zitten bijna alle leden van de gezamenlijke stafchefs (Joint Chiefs of Staff) in zelfisolatie. Het gaat onder meer om de hoogste militair van de VS, generaal Mark Milley, en de chef van de landmacht, generaal James C. McConville. Buiten admiraal Ray zou niemand positief hebben getest op het virus. De topmilitairen zouden ook in zelfisolatie gewoon kunnen doorwerken.

Het Pentagon bevestigt dat maatregelen worden genomen omdat de tweede man van de kustwacht besmet is geraakt. "We zijn ervan op de hoogte dat vicecommandant Ray positief is getest op Covid-19 en dat hij vorige week in het Pentagon was voor bijeenkomsten met andere hoge militaire leiders", meldt een woordvoerder. Uit voorzorg zou iedereen met wie hij contact heeft gehad zijn getest en geïsoleerd.

Milley en andere topmilitairen waren onlangs nog in het Witte Huis. Ze woonden een receptie bij waar ook president Donald Trump en zijn echtgenote aanwezig waren. Zij bleken enkele dagen later besmet te zijn met het coronavirus.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

39 minuten geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

4 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

5 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

6 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

8 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

11 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

17 uur geleden