Media: legertop VS uit voorzorg in coronaquarantaine
WASHINGTON (ANP) - Een groot deel van de Amerikaanse legertop is in quarantaine gegaan. Ingewijden zeggen tegen Amerikaanse media dat daartoe is besloten omdat de vicecommandant van de kustwacht is besmet met het coronavirus. De besmette admiraal Charles Ray woonde vorige week topoverleg bij in het Pentagon.
Volgens een bron van The New York Times zitten bijna alle leden van de gezamenlijke stafchefs (Joint Chiefs of Staff) in zelfisolatie. Het gaat onder meer om de hoogste militair van de VS, generaal Mark Milley, en de chef van de landmacht, generaal James C. McConville. Buiten admiraal Ray zou niemand positief hebben getest op het virus. De topmilitairen zouden ook in zelfisolatie gewoon kunnen doorwerken.
Het Pentagon bevestigt dat maatregelen worden genomen omdat de tweede man van de kustwacht besmet is geraakt. "We zijn ervan op de hoogte dat vicecommandant Ray positief is getest op Covid-19 en dat hij vorige week in het Pentagon was voor bijeenkomsten met andere hoge militaire leiders", meldt een woordvoerder. Uit voorzorg zou iedereen met wie hij contact heeft gehad zijn getest en geïsoleerd.
Milley en andere topmilitairen waren onlangs nog in het Witte Huis. Ze woonden een receptie bij waar ook president Donald Trump en zijn echtgenote aanwezig waren. Zij bleken enkele dagen later besmet te zijn met het coronavirus.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
4 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.
7 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
8 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
10 uur geleden