Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: legertop VS uit voorzorg in coronaquarantaine

Media: legertop VS uit voorzorg in coronaquarantaine

WASHINGTON (ANP) - Een groot deel van de Amerikaanse legertop is in quarantaine gegaan. Ingewijden zeggen tegen Amerikaanse media dat daartoe is besloten omdat de vicecommandant van de kustwacht is besmet met het coronavirus. De besmette admiraal Charles Ray woonde vorige week topoverleg bij in het Pentagon.

Volgens een bron van The New York Times zitten bijna alle leden van de gezamenlijke stafchefs (Joint Chiefs of Staff) in zelfisolatie. Het gaat onder meer om de hoogste militair van de VS, generaal Mark Milley, en de chef van de landmacht, generaal James C. McConville. Buiten admiraal Ray zou niemand positief hebben getest op het virus. De topmilitairen zouden ook in zelfisolatie gewoon kunnen doorwerken.

Het Pentagon bevestigt dat maatregelen worden genomen omdat de tweede man van de kustwacht besmet is geraakt. "We zijn ervan op de hoogte dat vicecommandant Ray positief is getest op Covid-19 en dat hij vorige week in het Pentagon was voor bijeenkomsten met andere hoge militaire leiders", meldt een woordvoerder. Uit voorzorg zou iedereen met wie hij contact heeft gehad zijn getest en geïsoleerd.

Milley en andere topmilitairen waren onlangs nog in het Witte Huis. Ze woonden een receptie bij waar ook president Donald Trump en zijn echtgenote aanwezig waren. Zij bleken enkele dagen later besmet te zijn met het coronavirus.

Meer uit Buitenland

Pakistan bedankt Trump voor bereidheid bestand te verlengen

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.

4 uur geleden
Brits parlement akkoord met levenslang rookverbod voor generaties

LONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.

5 uur geleden
Trump verlengt bestand met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.

5 uur geleden
Iraanse minister haalt uit naar VS in aanloop naar einde bestand

TEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.

5 uur geleden
Libanon vraagt om half miljard euro voor humanitaire crisis

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.

7 uur geleden
Iran ontkent plannen voor executie van acht vrouwen

TEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.

7 uur geleden
Niet genoeg steun in EU voor opschorting deel verdrag met Israël

LUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.

7 uur geleden