Media: legerleider overtuigt Netanyahu niet over bezetting Gaza
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft drie uur lang overlegd met legerleider Eyal Zamir, melden Israëlische media als The Times of Israel en The Jerusalem Post op basis van anonieme bronnen. Zamir zou tegen een totale bezetting van de Gazastrook zijn, maar hij heeft Netanyahu kennelijk nog niet op andere gedachten kunnen brengen.
Israëlische media meldden maandag dat Netanyahu had besloten om de hele Gazastrook te bezetten. Hij lijkt dat plan te willen doorzetten, ondanks bezwaren van Zamir. Donderdag zou het kabinet daarover in beraad gaan.
Zamir heeft volgens The Jerusalem Post de opties voor verdere militaire campagnes in Gaza gepresenteerd. Dat hij tegen een bezetting is, zou niet betekenen dat hij het bevel niet zal uitvoeren.
Het overleg werd ook bijgewoond door de ministers Israel Katz (Defensie) en Ron Dermer (Strategische Zaken). Volgens mediaberichten is het nog onzeker of de rest van het kabinet een volledige bezetting van Gaza wel ziet zitten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
13 uur geleden