Media: John Kerry treedt terug uit regering voor campagne Biden
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse klimaatgezant John Kerry treedt terug uit de regering van president Joe Biden, schrijven Amerikaanse media. Volgens onder meer nieuwssite Axios en krant The New York Times wil hij zich gaan inzetten voor de campagne van Biden.
De 80-jarige Kerry werkte de afgelopen drie jaar namens Washington aan het tegengaan van klimaatverandering. Hij was de hoge diplomaat die namens Washington bijvoorbeeld de gesprekken voerde op klimaattoppen. Nu zou Kerry van mening zijn dat hij het klimaat het beste kan helpen door Biden herkozen te krijgen, schrijven Amerikaanse media.
Komende november hoopt Biden bij de presidentsverkiezingen een tweede termijn te krijgen. Hij lijkt het dan in een tweestrijd weer op te moeten nemen tegen de Republikeinse oud-president Donald Trump, die klimaat veel minder belangrijk vindt. Onder Trump trokken de Verenigde Staten zich terug uit het klimaatakkoord van Parijs, omdat het nemen van maatregelen te duur zou zijn. Biden bood daar later excuses voor aan en liet de VS meteen terugkeren toen hij aantrad in 2021.
Kerry heeft een lange politieke carrière en was eerder onder meer senator en minister van Buitenlandse Zaken.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - Het hoofdkantoor van het Venezolaanse Rode Kruis heeft door de aardbeving zelf ook "kritieke schade" opgelopen, meldt de Internationale Federatie van Rode Kruis- en Rode Halve Maanverenigingen (IFRC). In hoeverre Rode Kruismedewerkers en -vrijwilligers zijn getroffen, wordt nog uitgezocht, maar de hulpverleners in het land werken volgens IFRC wel door.
6 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela lijkt getroffen te zijn door de zwaarste aardbeving in meer dan een eeuw. Dat komt naar voren uit data van de Amerikaanse geologische dienst USGS.
28 minuten geledenLA GUAIRA (ANP/AFP) - Door de aardbevingen in Venezuela zijn in de staat La Guaira zeker tientallen gebouwen ingestort, meldt een verslaggever van het persbureau AFP. De stroom is uitgevallen en "talloze mensen" zijn in het puin op zoek naar hun naasten. Waarnemend president Delcy Rodríguez zei eerder dat La Guaira het zwaarst getroffen is, maar de precieze omvang is nog onduidelijk.
30 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft de slachtoffers van de zware dubbele aardbeving in haar land "al onze kracht, geloof en gebeden" gewenst. Ze roept "alle Venezolanen, zowel binnen als buiten onze grenzen" en de internationale gemeenschap op om te helpen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De klimaatchef van de Verenigde Naties linkt de extreme temperaturen die Europa teisteren aan klimaatverandering. "De zware hittegolf in Europa draagt onmiskenbaar de sporen van de klimaatcrisis", zegt topman Simon Stiell in een verklaring. "Het is de zoveelste tol die we betalen voor de uitstoot van fossiele brandstoffen die onze planeet doet opwarmen."
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Landen rond Venezuela en verderop hebben hulp beloofd na de dodelijke dubbele aardbeving die Venezuela getroffen heeft. Onder meer Mexico, Cuba en El Salvador zeggen dat hulp onderweg is.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - Het Venezolaanse Rode Kruis is bezig met reddingswerkzaamheden in de gebieden die door twee zware aardbevingen zijn getroffen. Op beelden die de organisatie op Instagram heeft geplaatst, is te zien dat gezocht wordt in het puin. Hulporganisaties brengen nog in kaart wat precies nodig is aan steun en spullen.
2 uur geleden