Media Japan: Russische militaire oefeningen op betwiste eilanden
TOKIO/MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is volgens Japanse media begonnen aan militaire oefeningen op de betwiste eilanden tussen Rusland en Japan. Die vinden plaats kort nadat Moskou vredesonderhandelingen met Tokio heeft afgebroken vanwege Japanse sancties tegen Rusland om de oorlog in Oekraïne.
Sinds de Tweede Wereldoorlog worden de vier eilandjes geclaimd door zowel Rusland als Japan. Volgens de Russen behoren ze tot de Russische eilandengroep Koerilen, terwijl de Japanners ze zien als hun Noordelijke Gebieden. Japan reageerde dinsdag woedend toen Rusland stopte met de langlopende verdragsbesprekingen.
Rusland maakte vrijdag via het Russische persbureau Interfax bekend dat het op de Koerilen oefeningen met meer dan 3000 militairen zou uitvoeren. Er werd toen niet gemeld waar ze precies zouden plaatsvinden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
3 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
10 uur geleden