Media: Italiaanse premier Meloni bezoekt Trump
ROME (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni is naar de Verenigde Staten gevlogen voor een ontmoeting met aanstaand president Donald Trump, melden Italiaanse media op basis van bronnen. Ook persbureau Bloomberg zegt via ingewijden daarvan op de hoogte te zijn. De minister-president wordt zaterdagavond laat (plaatselijke tijd) verwacht op Trumps resort Mar-a-Lago in Florida.
Meloni zal niet de eerste buitenlandse leider zijn die Trump bezoekt na de door hem in november gewonnen presidentsverkiezingen in de VS. De Canadese premier Justin Trudeau, president Javier Milei van Argentinië en premier Viktor Orban van Hongarije gingen haar voor.
Meloni's bezoek komt dagen voordat ze huidig president Joe Biden ontvangt, die op 9 januari begint aan een reis naar Rome en het Vaticaan. Dat zal hoogstwaarschijnlijk zijn laatste buitenlandse reis als staatshoofd zijn.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
5 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.
9 uur geleden