
Media: Italiaanse oud-premier Berlusconi van intensive care af
MILAAN (ANP) - De Italiaanse oud-premier Silvio Berlusconi (86) is zondag van de intensive care naar de normale zorgafdeling verplaatst, meldt de Italiaanse krant Corriere della Sera. Voorlopig moet hij nog wel in het ziekenhuis blijven.
Berlusconi lag sinds 5 april op de intensive care in het San Raffaele-ziekenhuis in Milaan met een longinfectie veroorzaakt door een zeldzame vorm van chronische leukemie, ook wel bloedkanker genoemd. Afgelopen donderdag lieten artsen al weten dat de toestand van de voormalige premier was verbeterd.
De oud-premier kampt al jaren met gezondheidsproblemen. Hij lag in de afgelopen jaren meerdere keren in het ziekenhuis, onder meer na een besmetting met het coronavirus. De politicus was tussen 1994 en 2011 drie keer premier van Italië. Momenteel is hij senator en leider van de centrumrechtse regeringspartij Forza Italia.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis zegt geen probleem te hebben met een forensische analyse van de handtekening op een brief die de Amerikaanse president Donald Trump aan de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben gegeven. Volgens Trump zijn de brief en de handtekening eronder niet van hem.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraat James Walkinshaw heeft de tussentijdse verkiezingen gewonnen in het elfde district van de Amerikaanse staat Virginia, in de buitenwijken van hoofdstad Washington. Daardoor is de toch al kleine meerderheid van de Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden geslonken.
51 minuten geledenTUNIS (ANP) - De organisatie achter de actie Global Sumud Flotilla (GSF), een vloot schepen die hulpgoederen naar Gaza brengt, meldt dat nog een van haar boten is geraakt door wat vermoedelijk een drone was. Het incident zou voor de kust van Tunesië hebben plaatsgevonden.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal kinderen met ernstig overgewicht overtreft dit jaar voor het eerst het aantal kinderen met ondergewicht, schat UNICEF in een woensdag verschenen rapport. De VN-kinderrechtenorganisatie becijfert dat bijna een op de tien kinderen tussen de 5 en 19 jaar obesitas heeft. Het aantal kinderen met ondergewicht is de afgelopen jaren juist geleidelijk afgenomen.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Algerije heeft de VN-Veiligheidsraad verzocht bijeen te komen, melden diplomaten. Aanleiding voor het verzoek is de aanval die Israël dinsdag uitvoerde op Hamas-leiders in Qatar. De raketaanval was gericht op de leiding van Hamas, maar volgens Qatar kwam er ook een lid van de Qatarese binnenlandse veiligheidstroepen om het leven. Een aantal anderen raakten gewond.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Clément Vandenkerckhove, de zoon van de Belgische prins Laurent en Wendy Van Wanten, doet zijn verhaal in een tweedelige documentaire van zender VTM. De eerste aflevering is dinsdagavond uitgezonden, de tweede aflevering is donderdag 18 september te zien. Ook Wendy Van Wanten, van wie de echte naam Iris Vandenkerckhove is, komt aan het woord in de documentaire.
4 uur geledenDOHA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet blij met de Israëlische raketaanval op Qatar. Hij schrijft op Truth Social dat hij de locatie van de aanval betreurt en dat Israël en de Verenigde Staten hier niet bij gebaat zijn.
4 uur geleden