Media: Israëlische leger wil ook oprukken naar Rafah
TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische leger wil de gevechten tegen Hamas uitbreiden naar Rafah in het meest zuidelijke deel van de Gazastrook. Het leger wil de Palestijnse organisatie daar uit elkaar drijven, zoals momenteel ook gebeurt met Hamas in Khan Younis. Dat schrijft de krant The Times of Israel, die de Israëlische minister van Defensie Yoav Galant citeert.
Bijna vier maanden na het uitbreken van de oorlog tussen Hamas en Israël is het Israëlische leger diep in de Gazastrook doorgedrongen. Het zuidelijke deel van het kustgebied bleef tot nu toe buiten bereik van de Israëlische grondtroepen.
Volgens The Times of Israel zei Galant tijdens een bezoek aan de troepen in Khan Younis dat Hamas in deze stad aan het instorten is. Khan Younis wordt beschouwd als Hamas-bolwerk.
Galant zei dat ze de operatie daar zouden voltooien en naar Rafah zouden oprukken om "alle terroristen te elimineren die ons proberen kwaad te doen".
Meer uit Buitenland
METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
8 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
11 uur geleden