Media: Israëlische leger wil ook oprukken naar Rafah
TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische leger wil de gevechten tegen Hamas uitbreiden naar Rafah in het meest zuidelijke deel van de Gazastrook. Het leger wil de Palestijnse organisatie daar uit elkaar drijven, zoals momenteel ook gebeurt met Hamas in Khan Younis. Dat schrijft de krant The Times of Israel, die de Israëlische minister van Defensie Yoav Galant citeert.
Bijna vier maanden na het uitbreken van de oorlog tussen Hamas en Israël is het Israëlische leger diep in de Gazastrook doorgedrongen. Het zuidelijke deel van het kustgebied bleef tot nu toe buiten bereik van de Israëlische grondtroepen.
Volgens The Times of Israel zei Galant tijdens een bezoek aan de troepen in Khan Younis dat Hamas in deze stad aan het instorten is. Khan Younis wordt beschouwd als Hamas-bolwerk.
Galant zei dat ze de operatie daar zouden voltooien en naar Rafah zouden oprukken om "alle terroristen te elimineren die ons proberen kwaad te doen".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.
6 uur geleden