
Media: Israël en Palestijnse Hamas bereiken akkoord over bestand
DOHA/WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en de Palestijnse beweging Hamas hebben een akkoord bereikt over een staakt-het-vuren bereikt voor de Gazastrook, na vijftien maanden bloedige strijd. Dat meldden meerdere media op basis van onder anderen Amerikaanse functionarissen.
Onderhandelaars bereikten een overeenkomst dat de wapens worden neergelegd en Palestijnse gevangenen worden geruild tegen de gijzelaars die nog in handen zijn van Hamas. Het bestand komt kort voor de inauguratie van de Amerikaanse president Donald Trump en volgt na maandenlange onderhandelingen tussen bemiddelaars uit Qatar en Egypte, met de steun van de Verenigde Staten.
Israëlische troepen vielen Gaza binnen nadat strijders onder leiding van Hamas op 7 oktober 2023 Israël binnenvielen en 1200 soldaten en burgers om het leven brachten. Meer dan 250 buitenlanders en Israëliërs werden ontvoerd. Bij de Israëlische vergelding in Gaza kwamen ruim 46.000 mensen om het leven, volgens cijfers van het Gazaanse ministerie van Volksgezondheid.
Meer uit Buitenland
BIZERTE (ANP/AFP) - Een vloot met hulpgoederen is vanuit Tunesië richting de Gazastrook vertrokken. De pro-Palestijnse activisten aan boord, onder wie Greta Thunberg, willen de Israëlische blokkade doorbreken en een humanitaire corridor openen.
10 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De meeste slachtoffers van clustermunitie vielen vorig jaar opnieuw in Oekraïne, melden mensenrechten- en hulporganisaties in hun jaarlijkse Clustermunitiemonitor. Van de 314 gemelde doden, allen burgers, vielen er 208 in het door Rusland binnengevallen land. De organisaties vermoeden dat het werkelijke aantal slachtoffers veel hoger is.
25 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra (76) is van zijn cel overgebracht naar de medische afdeling van de gevangenis. Dat is vanwege zijn chronische gezondheidsproblemen en hoge leeftijd, aldus een gevangenisfunctionaris.
50 minuten geledenKYIV (ANP) - Een storing in satellietdienst Starlink heeft opnieuw het Oekraïense leger getroffen. De uitval van het systeem dat Oekraïense militairen gebruiken om te communiceren en projectielen naar hun doel te leiden, beperkt zich volgens Oekraïense media niet tot dat land maar raakt in ieder geval de troepen aan het front. Starlink zou inmiddels weer geleidelijk bruikbaar worden, meldt de commandant van de Oekraïense drone-eenheden.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - De Russische ambassade in Roemenië wijst naar Oekraïne na een schending van het Roemeense luchtruim door een drone. Roemenië houdt Rusland verantwoordelijk voor het incident.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance presenteert maandag The Charlie Kirk Show vanuit het Witte Huis. De aankondiging komt enkele dagen na de moord op de 31-jarige conservatieve influencer. "Sluit je alsjeblieft bij me aan terwijl ik een eerbetoon breng aan mijn vriend", schrijft Vance op X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt dat hij een nationale noodtoestand kan uitroepen als Washington D.C. niet meewerkt met het verwijderen van "gevaarlijke" ongedocumenteerde migranten. Hij schrijft op zijn platform Truth Social dat burgemeester Muriel Bowser heeft laten weten dat de hoofdstedelijke politie daarin niet langer wil samenwerken met immigratiedienst ICE.
3 uur geleden