Media: Israël doodt Hezbollah-commandant
BEIROET (ANP/DPA) - Een hooggeplaatste Hezbollah-strijder is dinsdag gedood, melden Israëlische media. Het zou gaan om Ali Hussein Barji, een commandant van Hezbollah. Volgens The Times of Israel was hij verantwoordelijk voor droneaanvallen op Israëlische posities.
Hezbollah bevestigt dat Barji is gedood, maar ontkent dat hij een commandant was in de militaire structuur van de Libanese groep. De Israëlische krijgsmacht bevestigt posities van Hezbollah in het zuiden van Libanon te hebben aangevallen, maar zegt niets over Barji.
Volgens een ooggetuige die persbureau DPA sprak, was Barji onderweg naar de begrafenis van Wissam al Tawil, een Hezbollah-commandant die maandag werd gedood door een Israëlische aanval. De auto van Barji werd getroffen door een Israëlische raket, volgens de ooggetuige.
Sinds de uitbraak van de oorlog tussen Hamas en Israël, nemen Hezbollah en Israël elkaar met regelmaat onder vuur. Hezbollah is een bondgenoot van Hamas. Hezbollah kwam in de jaren tachtig tot stand om zich te verzetten tegen Israëlische strijdkrachten die Libanon waren binnengedrongen.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen geeft geen details over een akkoord met de Verenigde Staten over Groenland totdat dit daadwerkelijk ondertekend is. Tegen de Deense omroep TV 2 zei Frederiksen ook dat zij en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen geen deal zouden ondertekenen "als die niet goed is voor Groenland".
3 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De opkomst bij de regionale verkiezingen in Berlijn lijkt hoger te liggen dan bij de vorige stembusgang, zo blijkt uit cijfers halverwege de dag. Duitsers stemmen deze zondag in twee deelstaatverkiezingen - in Berlijn en Mecklenburg-Voor-Pommeren - die gevolgen kunnen hebben voor de politieke toekomst van bondskanselier Friedrich Merz.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland meldt dat er de afgelopen dagen grootschalige cyberaanvallen zijn uitgevoerd, gericht op de parlementsverkiezingen in het land. Verkiezingsinfrastructuur kreeg te maken met meer dan duizend zogenoemde DDoS-aanvalsgolven.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië wil gezichtsbedekking op scholen verbieden en het aantal buitenlandse scholieren per klas beperken. Dat zei de Italiaanse premier Giorgia Meloni op een bijeenkomst van de jongerentak van haar uiterst conservatieve partij Fratelli d'Italia.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Chileense oud-president Michelle Bachelet (74) heeft zich teruggetrokken uit de verkiezing voor het voorzitterschap van de Verenigde Naties. Zij maakte haar besluit bekend op Instagram.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat zijn beoogde triomfboog ook een uitvalsbasis wordt voor scherpschutters en drones. Het bouwwerk moet als "militair complex" dienst kunnen doen, schrijft de president op sociale media. Hij zegt dat op aandringen van de krijgsmacht te hebben besloten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron is afgereisd naar Saint-Pierre en Miquelon, dat voor de kust van Canada ligt. Hij bezoekt het Franse gebied enkele weken nadat de Amerikaanse president Donald Trump online een afbeelding had gedeeld waarop de eilanden en de rest van Noord-Amerika tot de Verenigde Staten behoorden.
3 uur geleden