Media: Israël doodt Hezbollah-commandant
BEIROET (ANP/DPA) - Een hooggeplaatste Hezbollah-strijder is dinsdag gedood, melden Israëlische media. Het zou gaan om Ali Hussein Barji, een commandant van Hezbollah. Volgens The Times of Israel was hij verantwoordelijk voor droneaanvallen op Israëlische posities.
Hezbollah bevestigt dat Barji is gedood, maar ontkent dat hij een commandant was in de militaire structuur van de Libanese groep. De Israëlische krijgsmacht bevestigt posities van Hezbollah in het zuiden van Libanon te hebben aangevallen, maar zegt niets over Barji.
Volgens een ooggetuige die persbureau DPA sprak, was Barji onderweg naar de begrafenis van Wissam al Tawil, een Hezbollah-commandant die maandag werd gedood door een Israëlische aanval. De auto van Barji werd getroffen door een Israëlische raket, volgens de ooggetuige.
Sinds de uitbraak van de oorlog tussen Hamas en Israël, nemen Hezbollah en Israël elkaar met regelmaat onder vuur. Hezbollah is een bondgenoot van Hamas. Hezbollah kwam in de jaren tachtig tot stand om zich te verzetten tegen Israëlische strijdkrachten die Libanon waren binnengedrongen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
3 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
8 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
9 uur geleden