Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media Israël: deal over vrijlating zeventig gijzelaars op handen

Media Israël: deal over vrijlating zeventig gijzelaars op handen

TEL AVIV (ANP/AFP) - Volgens Israëlische media is een deal nabij over de vrijlating van zeventig door Hamas in de Gazastrook gegijzelde personen. In ruil daarvoor zou Israël enkele honderden Palestijnse gevangenen moeten laten gaan, meldt de Israëlische zender Kanaal 13. De overeenkomst zou de komende dagen worden afgerond.

De Amerikaanse president Joe Biden heeft eveneens duidelijk gemaakt dat hij binnenkort een akkoord verwacht over de vrijlating van gijzelaars. Hij kreeg de vraag of een deal nabij is. "Ik denk het, ja", zei hij. Hij benadrukte dat hij er verder niets over kan zeggen.

De voorzitter van het Internationaal Comité van het Rode Kruis is naar Qatar gereisd voor een ontmoeting met Hamasleider Ismail Haniyeh "om vooruit te komen met humanitaire kwesties in verband met het gewapende conflict". Volgens het Rode Kruis is er ook overlegd met de autoriteiten van Qatar, die bemiddelen tussen Hamas en Israël.

Meer uit Buitenland

Sloop van deel Witte Huis begonnen voor bouw balzaal

WASHINGTON (ANP/RTR) - In Washington zijn bouwvakkers maandag begonnen met de sloop van een deel van de East Wing van het Witte Huis. Op een foto die The Washington Post deelt, zijn bulldozers te zien die delen van een witte gevel neerhalen. De Amerikaanse president Donald Trump bevestigde dat de werkzaamheden zijn begonnen om zijn gewenste balzaal te kunnen bouwen.

2 uur geleden
Hof VS maakt weg vrij voor inzet troepen in Portland

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaans gerechtshof heeft de weg vrijgemaakt voor de inzet van de Nationale Garde in Portland, ondanks verzet van lokale bestuurders en de staat. De rechters draaiden een besluit van een lagere rechter terug die de komst van de militairen tijdelijk had geblokkeerd.

5 uur geleden
Groep tieners veroordeeld in misbruikzaak lerares Oostenrijk

WENEN (ANP/DPA) - Een Oostenrijkse rechtbank heeft zes jongeren veroordeeld voor het afpersen en misbruiken van een docente. De twee hoofdverdachten kregen celstraffen van 3,5 jaar en 3 jaar.

5 uur geleden
Israël ontvangt lichaam na overdracht overleden gijzelaar

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft opnieuw stoffelijke resten ontvangen die van een overleden gijzelaar zouden zijn. Het lichaam gaat na een plechtigheid naar een forensisch instituut voor identificatie, berichten Israëlische media als Haaretz en Times of Israel.

6 uur geleden
Trump tegen ambassadeur Australië: ik mag je niet

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump had tijdens een bijeenkomst een ongemakkelijk moment met de Australische ambassadeur in zijn land. Een journalist vroeg de president of hij problemen had met opmerkingen van de diplomaat, oud-premier Kevin Rudd, over hem. Trump leek zich pas daarna te realiseren dat Rudd zelf ook aanwezig was.

6 uur geleden
Onderzoekers: kabeltram Lissabon gebruikte ongeschikte kabel

LISSABON (ANP) - Het kabeltramongeluk in Lissabon begin september is het gevolg van een mechanisch gebrek. Dat meldt het Portugese onderzoeksbureau GPIAAF in een publicatie over de eerste bevindingen rond het ongeluk. Bij het ongeluk kwamen 16 mensen om het leven, onder wie de machinist.

6 uur geleden
Israël: lichaam dode gijzelaar overgedragen aan Rode Kruis

GAZA-STAD (ANP) - Het stoffelijk overschot van een Israëlische gijzelaar is overgedragen aan het Rode Kruis. Dat meldt het Israëlische leger op X.

6 uur geleden