Media: Israël blijft op strategische berg aan Syrische grens
JERUZALEM (ANP) - Israël blijft voor onbepaalde tijd op de berg Hermon, een strategisch belangrijke locatie die uitkijkt op de Syrische hoofdstad Damascus. Dat verklaarde minister van Defensie Israel Katz tijdens een bezoek aan de berg, bericht nieuwssite Times of Israel.
"De strijdkrachten zullen voor onbepaalde tijd aanwezig blijven op de top van de Hermon en in de veiligheidszone om de veiligheid van de gemeenschappen in de Golanhoogten en het noorden te waarborgen", verklaarde de minister volgens de nieuwssite. "Evenals die van alle inwoners van Israël." Hij zei ook dat Israël contact zal leggen met "vriendschappelijke bevolkingsgroepen" in het zuiden van Syrië. De nadruk komt daarbij te liggen op de druzen.
Israëlische troepen hebben de Hermonberg bezet toen ze eind vorig jaar een gedemilitariseerde zone met Syrië binnentrokken op de Golanhoogten. Dat gebeurde toen het regime van de Syrische dictator Bashar al-Assad instortte na een bliksemoffensief door rebellengroepen. De bezetting van de berg was aanvankelijk omschreven als een tijdelijke maatregel om de Israëlische grenzen te kunnen beschermen.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
7 uur geleden