Media: Israël blijft op strategische berg aan Syrische grens
JERUZALEM (ANP) - Israël blijft voor onbepaalde tijd op de berg Hermon, een strategisch belangrijke locatie die uitkijkt op de Syrische hoofdstad Damascus. Dat verklaarde minister van Defensie Israel Katz tijdens een bezoek aan de berg, bericht nieuwssite Times of Israel.
"De strijdkrachten zullen voor onbepaalde tijd aanwezig blijven op de top van de Hermon en in de veiligheidszone om de veiligheid van de gemeenschappen in de Golanhoogten en het noorden te waarborgen", verklaarde de minister volgens de nieuwssite. "Evenals die van alle inwoners van Israël." Hij zei ook dat Israël contact zal leggen met "vriendschappelijke bevolkingsgroepen" in het zuiden van Syrië. De nadruk komt daarbij te liggen op de druzen.
Israëlische troepen hebben de Hermonberg bezet toen ze eind vorig jaar een gedemilitariseerde zone met Syrië binnentrokken op de Golanhoogten. Dat gebeurde toen het regime van de Syrische dictator Bashar al-Assad instortte na een bliksemoffensief door rebellengroepen. De bezetting van de berg was aanvankelijk omschreven als een tijdelijke maatregel om de Israëlische grenzen te kunnen beschermen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
8 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
9 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
9 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
9 uur geleden