Media: Israël blijft op strategische berg aan Syrische grens
JERUZALEM (ANP) - Israël blijft voor onbepaalde tijd op de berg Hermon, een strategisch belangrijke locatie die uitkijkt op de Syrische hoofdstad Damascus. Dat verklaarde minister van Defensie Israel Katz tijdens een bezoek aan de berg, bericht nieuwssite Times of Israel.
"De strijdkrachten zullen voor onbepaalde tijd aanwezig blijven op de top van de Hermon en in de veiligheidszone om de veiligheid van de gemeenschappen in de Golanhoogten en het noorden te waarborgen", verklaarde de minister volgens de nieuwssite. "Evenals die van alle inwoners van Israël." Hij zei ook dat Israël contact zal leggen met "vriendschappelijke bevolkingsgroepen" in het zuiden van Syrië. De nadruk komt daarbij te liggen op de druzen.
Israëlische troepen hebben de Hermonberg bezet toen ze eind vorig jaar een gedemilitariseerde zone met Syrië binnentrokken op de Golanhoogten. Dat gebeurde toen het regime van de Syrische dictator Bashar al-Assad instortte na een bliksemoffensief door rebellengroepen. De bezetting van de berg was aanvankelijk omschreven als een tijdelijke maatregel om de Israëlische grenzen te kunnen beschermen.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP/RTR) - De afspraken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne zijn klaar en kunnen worden getekend. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in Davos, waar hij op het World Economic Forum eerder op donderdag de Amerikaanse president Donald Trump sprak.
4 minuten geledenPALERMO/CAGLIARI (ANP) - De stormen en hevige regens die deze week grote delen van Italië hebben geteisterd, hebben grote schade veroorzaakt. Volgens een eerste schatting van de gouverneur van Sicilië, Renato Schifani, heeft de cycloon Harry er voor zeker 740 miljoen euro schade aangericht. "Dit was een enorme gebeurtenis, de hevigste cycloon van de afgelopen jaren", aldus Schifani. Hij is wel blij dat er geen gewonden zijn gevallen.
40 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zich in Davos kritisch uitgelaten over het in zijn ogen Europese gebrek aan daadkracht. Hij wees erop dat de Amerikaanse inval in Venezuela ertoe leidde dat de autocratische leider Nicolás Maduro nu voor de rechter staat, terwijl de Russische president Vladimir Poetin na jaren oorlog nog een vrij man is en invloed uitoefent in Europa.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De film Sinners van regisseur Ryan Coogler heeft donderdag zestien Oscarnominaties ontvangen. Hiermee heeft de film, over twee criminele tweelingbroers die in het Mississippi van de jaren dertig worden geconfronteerd met een bovennatuurlijk kwaad, een nieuw record gevestigd. Nog nooit eerder kreeg één film zoveel nominaties.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.
3 uur geledenDAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.
3 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.
3 uur geleden