Media: Iran verbiedt piepers en walkietalkies in vliegtuigen
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran verbiedt piepers en walkietalkies in vliegtuigen nadat dergelijke apparaten op grote schaal waren ontploft in Libanon. De Iraanse burgerluchtautoriteit meldt volgens media in het land dat alleen mobiele telefoons nog worden toegestaan aan boord. Andere elektronische communicatiemiddelen mogen uit veiligheidsoverwegingen niet meer worden meegenomen.
De mededeling komt enkele weken nadat communicatieapparatuur van de Hezbollahbeweging explodeerde in Libanon, met tientallen doden en duizenden gewonden tot gevolg. Die bondgenoot van Iran houdt aartsrivaal Israël verantwoordelijk voor het saboteren van de apparaten. De ontploffende piepers worden in internationale media ook wel omschreven als een modern Paard van Troje.
De nieuwe Iraanse veiligheidsmaatregel staat niet op zichzelf. Eerder deze maand deed ook luchtvaartmaatschappij Emirates uit Dubai piepers en walkietalkies al in de ban in vliegtuigen.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In de eerste twee dagen van de oorlog tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël zijn ongeveer 100.000 mensen uit de Iraanse hoofdstad Teheran gevlucht, meldt de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. Sinds afgelopen zaterdag voeren de VS en Israël bombardementen uit op Iran, dat met vergeldingsaanvallen reageert.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Sinds er opnieuw gevechten zijn uitgebroken tussen Israël en Hezbollah zijn in Libanon 72 mensen gedood en meer dan 83.000 ontheemd geraakt. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Heel Irak kampt volgens het ministerie van Elektriciteit met een stroomstoring. De oorzaak wordt nog onderzocht, verklaarde het ministerie woensdag. Delen van het land liggen onder vuur sinds de oorlog tussen Israël, de VS en Iran afgelopen zaterdag uitbrak.
5 uur geleden