Media: Iran verbiedt piepers en walkietalkies in vliegtuigen
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran verbiedt piepers en walkietalkies in vliegtuigen nadat dergelijke apparaten op grote schaal waren ontploft in Libanon. De Iraanse burgerluchtautoriteit meldt volgens media in het land dat alleen mobiele telefoons nog worden toegestaan aan boord. Andere elektronische communicatiemiddelen mogen uit veiligheidsoverwegingen niet meer worden meegenomen.
De mededeling komt enkele weken nadat communicatieapparatuur van de Hezbollahbeweging explodeerde in Libanon, met tientallen doden en duizenden gewonden tot gevolg. Die bondgenoot van Iran houdt aartsrivaal Israël verantwoordelijk voor het saboteren van de apparaten. De ontploffende piepers worden in internationale media ook wel omschreven als een modern Paard van Troje.
De nieuwe Iraanse veiligheidsmaatregel staat niet op zichzelf. Eerder deze maand deed ook luchtvaartmaatschappij Emirates uit Dubai piepers en walkietalkies al in de ban in vliegtuigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "totale en volledige" blokkade bevolen van alle gesanctioneerde olietankers die Venezuela binnenvaren of verlaten. Dat heeft hij op Truth Social bekendgemaakt.
28 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Het parlement van Curaçao wil militaire bijstand van Nederland die kan bijdragen aan de veiligheid van het vliegverkeer van Curaçao en heeft daarover twee moties aangenomen. Dit is gebeurd naar aanleiding van de 'bijna-botsingen' onlangs in het Curaçaose luchtruim.
29 minuten geledenAMMAN (ANP) - Israël heeft zes Canadese parlementsleden die vanuit Jordanië de Westelijke Jordaanoever wilden bezoeken de toegang tot het Palestijnse gebied geweigerd. Israëlische autoriteiten gaven als reden voor de weigering dat de Canadese delegatie wordt "gesponsord door een terroristische organisatie".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens zeven landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië, en ook Laos en Sierra Leone, waar voorheen slechts gedeeltelijke beperkingen voor golden. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije blijft bij zijn weigering akkoord te gaan met de start van officiële EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Ook wil Hongarije niet dat de EU-regeringsleiders tijdens hun top van donderdag akkoord gaan met volgende stappen richting de EU voor Moldavië, Albanië en Montenegro. Dit zei de Deense minister Marie Bjerre van Europese Zaken na afloop van een vergadering met EU-ministers.
8 uur geleden