Media: Iran verbiedt piepers en walkietalkies in vliegtuigen
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran verbiedt piepers en walkietalkies in vliegtuigen nadat dergelijke apparaten op grote schaal waren ontploft in Libanon. De Iraanse burgerluchtautoriteit meldt volgens media in het land dat alleen mobiele telefoons nog worden toegestaan aan boord. Andere elektronische communicatiemiddelen mogen uit veiligheidsoverwegingen niet meer worden meegenomen.
De mededeling komt enkele weken nadat communicatieapparatuur van de Hezbollahbeweging explodeerde in Libanon, met tientallen doden en duizenden gewonden tot gevolg. Die bondgenoot van Iran houdt aartsrivaal Israël verantwoordelijk voor het saboteren van de apparaten. De ontploffende piepers worden in internationale media ook wel omschreven als een modern Paard van Troje.
De nieuwe Iraanse veiligheidsmaatregel staat niet op zichzelf. Eerder deze maand deed ook luchtvaartmaatschappij Emirates uit Dubai piepers en walkietalkies al in de ban in vliegtuigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
5 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
7 uur geleden