Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Iran verbiedt piepers en walkietalkies in vliegtuigen

Media: Iran verbiedt piepers en walkietalkies in vliegtuigen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran verbiedt piepers en walkietalkies in vliegtuigen nadat dergelijke apparaten op grote schaal waren ontploft in Libanon. De Iraanse burgerluchtautoriteit meldt volgens media in het land dat alleen mobiele telefoons nog worden toegestaan aan boord. Andere elektronische communicatiemiddelen mogen uit veiligheidsoverwegingen niet meer worden meegenomen.

De mededeling komt enkele weken nadat communicatieapparatuur van de Hezbollahbeweging explodeerde in Libanon, met tientallen doden en duizenden gewonden tot gevolg. Die bondgenoot van Iran houdt aartsrivaal Israël verantwoordelijk voor het saboteren van de apparaten. De ontploffende piepers worden in internationale media ook wel omschreven als een modern Paard van Troje.

De nieuwe Iraanse veiligheidsmaatregel staat niet op zichzelf. Eerder deze maand deed ook luchtvaartmaatschappij Emirates uit Dubai piepers en walkietalkies al in de ban in vliegtuigen.

Meer uit Buitenland

Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

2 uur geleden
Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

5 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

6 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

10 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

12 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

12 uur geleden
Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

13 uur geleden