Media: importheffingen Canada gaan dinsdag in
OTTAWA (ANP/RTR) - De invoerheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting gaat aankondigen voor Canada, gaan dinsdag in. Dat meldt CBC News op basis van bronnen. De heffingen zijn nog niet officieel naar buiten gebracht.
Volgens de Canadese zender heeft het Witte Huis zijn intenties rechtstreeks aan Canada gecommuniceerd. Als de heffingen daadwerkelijk worden opgelegd, houdt de Canadese premier Justin Trudeau om 18.00 uur lokale tijd (00.00 uur Nederlandse tijd) een persconferentie om te reageren, aldus CBC News. Trudeau meldde eerder dat Canada zou terugslaan als de Verenigde Staten invoerheffingen opleggen.
Het Witte Huis meldde vrijdag dat Trump van plan is zaterdag invoerheffingen voor Canada, Mexico en China bekend te maken. Het zou gaan om heffingen op producten als olie, gas en chips. Voor producten uit Mexico en Canada zou een heffing van 25 procent gelden en voor China 10 procent. Ook op olie uit Canada zal een tarief van 10 procent gelden, stelde Trump eerder.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
10 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
6 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
7 uur geleden