Media: importheffingen Canada gaan dinsdag in
OTTAWA (ANP/RTR) - De invoerheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting gaat aankondigen voor Canada, gaan dinsdag in. Dat meldt CBC News op basis van bronnen. De heffingen zijn nog niet officieel naar buiten gebracht.
Volgens de Canadese zender heeft het Witte Huis zijn intenties rechtstreeks aan Canada gecommuniceerd. Als de heffingen daadwerkelijk worden opgelegd, houdt de Canadese premier Justin Trudeau om 18.00 uur lokale tijd (00.00 uur Nederlandse tijd) een persconferentie om te reageren, aldus CBC News. Trudeau meldde eerder dat Canada zou terugslaan als de Verenigde Staten invoerheffingen opleggen.
Het Witte Huis meldde vrijdag dat Trump van plan is zaterdag invoerheffingen voor Canada, Mexico en China bekend te maken. Het zou gaan om heffingen op producten als olie, gas en chips. Voor producten uit Mexico en Canada zou een heffing van 25 procent gelden en voor China 10 procent. Ook op olie uit Canada zal een tarief van 10 procent gelden, stelde Trump eerder.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Peter Wennink zegt dat veel politieke partijen zijn waarschuwingen over de toekomstige welvaart van Nederland serieus nemen. De voormalige topman van chipmachinemaker ASML stelde in een rapport dat de komende tien jaar minstens 150 miljard euro extra moet worden geïnvesteerd om productiever te worden en de economische groei op peil te houden. Daarvoor zijn snelle ingrepen en moeilijke keuzes nodig, schreef Wennink.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland verwelkomen het vrijdag verschenen advies van Peter Wennink. Zij herkennen "de zorgen, knelpunten, kansen, oplossingsrichtingen en urgentie" die Wennink benoemt in zijn rapport met aanbevelingen om de toekomstige welvaart veilig te stellen.
27 minuten geledenVEENENDAAL (ANP) - De Belastingdienst heeft meerdere ondernemingen in de bouw- en infrasector naheffingen opgelegd vanwege de handhaving op schijnzelfstandigheid, meldt Aannemersfederatie Nederland (AFNL). Volgens de brancheorganisatie lopen de naheffingen uiteen van ongeveer 1 miljoen tot 10 miljoen euro.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook openbaarvervoer- en telecombedrijven krijgen voorrang op het overvolle stroomnet. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft in een nieuwe richtlijn bepaald dat de sectoren van voldoende algemeen belang voor Nederland zijn om prioriteit te krijgen.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemers in de technologische industrie "verwelkomen de zeer gedegen en alomvattende" aanbevelingen van voormalig ASML-topman Peter Wennink over de toekomstige welvaart van Nederland. "Nu is het zaak voor de formerende partijen om dit rapport volledig te omarmen en straks met een nieuwe kabinetsploeg aan de slag te gaan, zodat we die investeringen publiek-privaat voor elkaar krijgen", zegt voorzitter Theo Henrar van branchevereniging FME.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het rapport van voormalig ASML-topman Peter Wennink over hoe de toekomstige welvaart veilig te stellen, is volgens vakbond de Unie te weinig oog voor "de mens die het verdienvermogen van Nederland mede mogelijk moet maken". "De mens wordt gezien als productiemiddel en als kostenpost", stelt vakbondsvoorzitter Reinier Castelein.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan een positieve draai op Wall Street. Daar werden aandelen van AI-bedrijven ingeruild voor aandelen in andere sectoren, waardoor de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index op nieuwe recordstanden sloten.
3 uur geleden