Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: importheffingen Canada gaan dinsdag in

Media: importheffingen Canada gaan dinsdag in

OTTAWA (ANP/RTR) - De invoerheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting gaat aankondigen voor Canada, gaan dinsdag in. Dat meldt CBC News op basis van bronnen. De heffingen zijn nog niet officieel naar buiten gebracht.

Volgens de Canadese zender heeft het Witte Huis zijn intenties rechtstreeks aan Canada gecommuniceerd. Als de heffingen daadwerkelijk worden opgelegd, houdt de Canadese premier Justin Trudeau om 18.00 uur lokale tijd (00.00 uur Nederlandse tijd) een persconferentie om te reageren, aldus CBC News. Trudeau meldde eerder dat Canada zou terugslaan als de Verenigde Staten invoerheffingen opleggen.

Het Witte Huis meldde vrijdag dat Trump van plan is zaterdag invoerheffingen voor Canada, Mexico en China bekend te maken. Het zou gaan om heffingen op producten als olie, gas en chips. Voor producten uit Mexico en Canada zou een heffing van 25 procent gelden en voor China 10 procent. Ook op olie uit Canada zal een tarief van 10 procent gelden, stelde Trump eerder.

Meer uit Financieel

NS en vakbonden bereiken akkoord over nieuwe cao

UTRECHT (ANP) - De vakbonden en de NS hebben woensdagochtend een akkoord bereikt over een nieuwe CAO. Dat meldt FNV-bestuurder Henri Janssen. De partijen hebben onder meer afgesproken dat de lonen per 1 maart 2025 van dit jaar met 4 procent stijgen. Op 1 maart volgend jaar komt daar een salarisverhoging bij van 3 of 3,5 procent, afhankelijk van de functiegroep waarin een medewerker zit.

25 minuten geleden
Hypotheker: kloof tussen singles en koppels groeit op huizenmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De kloof tussen alleenstaande Nederlanders en tweeverdieners op de huizenmarkt wordt steeds groter, stelt hypotheekadviesketen De Hypotheker op basis van eigen onderzoek.

6 uur geleden
Grote techbedrijven sleuren graadmeters op Wall Street omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag lager gesloten, waarbij vooral de aandelen van grote technologiebedrijven zwaar op de beursgraadmeters drukten. Zwaargewichten zoals chipbedrijven Nvidia en Broadcom en internetconcerns als Amazon, Meta en Alphabet doken lager. Een opvallende uitzondering was Intel.

8 uur geleden
China en India staan directe vluchten tussen beide landen toe

NEW DELHI (ANP/RTR) - India en China staan weer directe vluchten tussen de twee landen toe. Sinds de coronapandemie in 2020 was het niet meer mogelijk om zonder tussenstop direct tussen Indiase en Chinese bestemmingen te vliegen. Het akkoord komt op een moment dat de twee Aziatische landen weer enige toenadering zoeken.

9 uur geleden
FNV-bestuurder noemt gesprekken met NS 'stroef'

UTRECHT (ANP) - De onderhandelingen tussen vakbonden en de NS over een nieuwe cao gaan "hartstikke stroef", zei FNV-bestuurder Henri Janssen in een videoboodschap op Bluesky. Hij zei nog niet te kunnen zeggen of de bonden en de spoorvervoerder eruit komen. Een woordvoerder van de NS liet dinsdagavond weten dat de gesprekken nog lopen.

9 uur geleden
Minister bevestigt interesse regering VS in belang Intel

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering bevestigt interesse te hebben in een aandelenbelang in chipfabrikant Intel. Zo'n belang zou Washington geen stemrechten of een zetel in het bestuur opleveren, zei minister van Handel Howard Lutnick in een interview met zakenzender CNBC. Eerder kwamen al mediaberichten naar buiten dat de regering een belang wil in Intel.

11 uur geleden
Metaalheffingen VS gelden voor ruim vierhonderd extra producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid heeft 407 extra producten toegevoegd aan de lijst met goederen waarvoor staal- of aluminiumheffingen gelden. Het gaat om uiteenlopende categorieën, waaronder windturbines, bulldozers en kinderzitjes. De maatregel moet ervoor zorgen dat importeurs de metaalheffingen niet kunnen omzeilen, meldt het ministerie van Handel van de Verenigde Staten.

11 uur geleden