Media: importheffingen Canada gaan dinsdag in
OTTAWA (ANP/RTR) - De invoerheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting gaat aankondigen voor Canada, gaan dinsdag in. Dat meldt CBC News op basis van bronnen. De heffingen zijn nog niet officieel naar buiten gebracht.
Volgens de Canadese zender heeft het Witte Huis zijn intenties rechtstreeks aan Canada gecommuniceerd. Als de heffingen daadwerkelijk worden opgelegd, houdt de Canadese premier Justin Trudeau om 18.00 uur lokale tijd (00.00 uur Nederlandse tijd) een persconferentie om te reageren, aldus CBC News. Trudeau meldde eerder dat Canada zou terugslaan als de Verenigde Staten invoerheffingen opleggen.
Het Witte Huis meldde vrijdag dat Trump van plan is zaterdag invoerheffingen voor Canada, Mexico en China bekend te maken. Het zou gaan om heffingen op producten als olie, gas en chips. Voor producten uit Mexico en Canada zou een heffing van 25 procent gelden en voor China 10 procent. Ook op olie uit Canada zal een tarief van 10 procent gelden, stelde Trump eerder.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.
2 uur geledenNEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op het nieuwe slotrecord van een dag eerder. In New York steeg de technologiebeurs Nasdaq op maandag eveneens naar een nieuw record. De olieprijzen stonden licht lager.
4 uur geleden