Media: handgranaat bij ambassade Israël in Stockholm vernietigd
STOCKHOLM (ANP/AFP) - Bij de Israëlische ambassade in de Zweedse hoofdstad Stockholm is een handgranaat gecontroleerd tot ontploffing gebracht, melden Zweedse media. Het explosief zou over een hek op het terrein bij het gebouw zijn gegooid. Mogelijk was het een protestactie gericht tegen het Israëlische offensief in de Palestijnse Gazastrook. De politie wil vooralsnog alleen bevestigen dat het een gevaarlijk object betrof.
De explosievendienst heeft het object vernietigd. Medewerkers van de ambassade hadden de politie gebeld over een voorwerp dat volgens hen mogelijk gevaarlijk was. De Israëlische ambassadeur Ziv Nevo Kulman stelde dat er is geprobeerd de ambassade en zijn medewerkers aan te vallen. "We laten ons niet intimideren door terreur", verklaarde hij op X.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.
31 minuten geledenHONG KONG (ANP) - Jimmy Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.
8 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft maatregelen goedgekeurd die de Israëlische controle over de bezette Westelijke Jordaanoever versterken en de weg vrijmaken voor verdere uitbreiding van Joodse nederzettingen in het Palestijnse gebied. Dat melden minister van Financiën Bezalel Smotrich en minister van Defensie Israel Katz.
10 uur geleden