Media: G7 roept op tot humanitair staakt-het-vuren in Gaza
TOKIO (ANP/DPA) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de G7-landen willen oproepen tot een humanitair staakt-het-vuren in de oorlog tussen Israël en Hamas in de Gazastrook. Dat bericht het Japanse persbureau Kyodo onder verwijzing naar Japanse regeringsbronnen.
Het staakt-het-vuren is bedoeld om humanitaire hulp aan de lijdende burgers in de Gazastrook mogelijk te maken. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu sloot eerder een staakt-het-vuren uit. "Er komt geen staakt-het-vuren in Gaza zonder de vrijlating van onze gijzelaars", zei Netanyahu maandag nog tegen de Amerikaanse omroep ABC.
De buitenlandministers van de G7-landen plannen een gezamenlijke verklaring na hun tweedaagse bijeenkomst in Tokio. In die verklaring zal de oproep tot een staakt-het-vuren worden opgenomen, aldus Kyodo. Woensdag lieten de G7-ministers al weten dat ze "verenigd" blijven in hun "krachtige steun" voor Oekraïne, "zelfs in de huidige internationale situatie".
De G7 is van oorsprong een op economische vraagstukken gerichte informele overleggroep van Canada, Duitsland, Frankrijk, Italië, Japan, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten. De Europese Unie is officieel geen lid, maar maakt er sinds 1977 deel van uit. De G7 is zich in de loop der jaren steeds meer met politieke kwesties gaan bezighouden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
5 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
9 uur geleden