Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: G7 roept op tot humanitair staakt-het-vuren in Gaza

Media: G7 roept op tot humanitair staakt-het-vuren in Gaza

TOKIO (ANP/DPA) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de G7-landen willen oproepen tot een humanitair staakt-het-vuren in de oorlog tussen Israël en Hamas in de Gazastrook. Dat bericht het Japanse persbureau Kyodo onder verwijzing naar Japanse regeringsbronnen.

Het staakt-het-vuren is bedoeld om humanitaire hulp aan de lijdende burgers in de Gazastrook mogelijk te maken. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu sloot eerder een staakt-het-vuren uit. "Er komt geen staakt-het-vuren in Gaza zonder de vrijlating van onze gijzelaars", zei Netanyahu maandag nog tegen de Amerikaanse omroep ABC.

De buitenlandministers van de G7-landen plannen een gezamenlijke verklaring na hun tweedaagse bijeenkomst in Tokio. In die verklaring zal de oproep tot een staakt-het-vuren worden opgenomen, aldus Kyodo. Woensdag lieten de G7-ministers al weten dat ze "verenigd" blijven in hun "krachtige steun" voor Oekraïne, "zelfs in de huidige internationale situatie".

De G7 is van oorsprong een op economische vraagstukken gerichte informele overleggroep van Canada, Duitsland, Frankrijk, Italië, Japan, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten. De Europese Unie is officieel geen lid, maar maakt er sinds 1977 deel van uit. De G7 is zich in de loop der jaren steeds meer met politieke kwesties gaan bezighouden.

Meer uit Buitenland

Tanker voor de kust van VAE geraakt door onbekende projectielen

DUBAI (ANP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.

1 uur geleden
CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

2 uur geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

3 uur geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

3 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

4 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

6 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

7 uur geleden