Media: Franse agent ontkent bedreigen 17-jarige Nahel
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politieman die wordt verdacht van doodslag na het doodschieten van de 17-jarige Nahel, ontkent dat hij dreigde de tiener door het hoofd te schieten. Dat berichten Franse media op basis van het politieverhoor van de 38-jarige agent, die Florian M. wordt genoemd.
Nahel kwam vorige week om het leven nadat hij staande was gehouden door de politie. Hij reed zonder rijbewijs rond en maakte verkeersovertredingen. De autoriteiten arresteerden na het fatale schietincident de betrokken agent. Die verscheen donderdag per videoverbinding voor de rechter in Versailles en kreeg te horen dat hij voorlopig vast blijft zitten.
De dood van Nahel leidde tot grote verontwaardiging en hevige rellen. Het onderzoek naar het incident is nog in volle gang. In een filmpje is te horen dat iemand "je krijgt een kogel in je hoofd" tegen hem zegt, maar volgens de krant Le Parisien ontkent Florian M. dat hij die uitspraak heeft gedaan. Er zou rekening mee worden gehouden dat het dreigement is geuit door de partner van de politieman.
M. verklaarde tijdens zijn verhoor dat hij voorafgaande aan de schietpartij acht dagen op rij had gewerkt. Hij zou hebben geschoten omdat hij vreesde voor de veiligheid van zijn partner. Dat gebeurde toen de auto met de tiener weer in beweging kwam. De politie heeft vastgesteld dat Nahel overleed aan een schotwond.
Meer uit Buitenland
SANTA MARTA (ANP) - Een snellere overstap op schone energiebronnen is niet alleen noodzakelijk voor het klimaat, maar ook om minder kwetsbaar te worden voor een volgende energiecrisis. Met die boodschap is Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) naar de conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen in Colombia gekomen.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gezegd dat het land op instorten staat. Teheran zou de VS gevraagd hebben de Straat van Hormuz zo snel mogelijk te openen, schrijft Trump op zijn Truth Social.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie stelt een "grondige opruimbeurt" voor van haar regelgevingsproces, om eventueel verouderde en overbodige regels te verminderen. Dat staat in een voorstel van de Commissie om regels vanuit Brussel eenvoudiger en duidelijker te maken.
2 uur geledenWISMAR (ANP) - Timmy, de bultrug die al weken vastligt voor de kust van Duitsland, is succesvol naar de waterbak van een schip gebracht, melden Duitse media als Bild en Die Welt. Reddingswerkers hebben het gestrande dier met touwen en een tuig van zijn plek gekregen en naar het vaartuig gebracht.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Koreaanse militairen die met Rusland meevochten tegen Oekraïne hebben zich opgeblazen toen ze in handen van de vijand dreigden te vallen, bevestigt de leider van Ruslands bondgenoot. "Zij stierven een heldendood", zei Kim Jong-un dinsdag.
4 uur geledenWIENER NEUSTADT (ANP) - De man die ervan wordt verdacht een terreuraanslag te hebben voorbereid bij een van Taylor Swifts concerten in Wenen in 2024, heeft dinsdag schuld bekend in de rechtbank in Wiener Neustadt. Dat melden de Oostenrijkse media Kurier en Kronen Zeitung.
5 uur geleden