Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Filip Dewinter werkte jaren voor China

Media: Filip Dewinter werkte jaren voor China

BRUSSEL (ANP) - De prominente radicaal-rechtse Belgische politicus Filip Dewinter werkte jarenlang voor China, stellen onderzoeksjournalisten. De coryfee van Vlaams Belang liet zich door een Chinese spion betalen voor lobbywerk, blijkt uit onder meer facturen die ze hebben bemachtigd.

De 61-jarige Dewinter hielp de Chinees Changchun Shao, die in 2017 België is uitgezet wegens spionage, contacten te leggen met andere politici, schrijven onderzoeksjournalisten van Humo en Apache. Dewinter regelde voor de China Association for International Friendly Contact (CAIFC) bijvoorbeeld etentjes met Europarlementariërs. Dat is volgens de beide Belgische media een inlichtingendienst vermomd als een lobbyclub.

Dewinter ontkent de meeste aantijgingen en zegt dat hij hooguit wat naïef is geweest. De duizenden euro's die hij opstreek waren niet meer dan vergoedingen voor de onkosten die hij maakte, stelt hij. Dewinter wist naar eigen zeggen niet dat de CAIFC de facto een inlichtingendienst is. De kijk op China was indertijd in heel Europa veel welwillender dan nu, tekent hij verder aan.

De rechts-nationalistische Antwerpenaar is niet de enige Vlaams Belang-politicus die in opspraak is om al te nauwe banden met China. De partij wees eind vorig jaar om dezelfde reden al een parlementariër de deur.

Meer uit Buitenland

Vierde dode door hoge golven op Tenerife

SANTA CRUZ (ANP/DPA) - Een vierde persoon is overleden door het jongste incident met hoge golven op het Canarische eiland Tenerife. Een vrouw die zondag na een hartstilstand werd opgenomen in een ziekenhuis, stierf daar. Naar een andere vrouw wordt nog gezocht. Eerder waren al drie lichamen geborgen. Onder de doden zijn twee Slovaken.

39 minuten geleden
EU-ministers eens over strengere terugkeerregels asielzoekers

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie hebben maandag ingestemd met nieuwe, strengere terugkeerregels voor asielzoekers die niet in de EU mogen blijven. Een van de onderdelen van het akkoord is dat EU-lidstaten 'terugkeerhubs' in derde landen mogen realiseren voor afgewezen asielzoekers. Nederland wil zo'n centrum in Oeganda opzetten en is daarover al een paar maanden met het Afrikaanse land in gesprek.

54 minuten geleden
UNRWA meldt Israëlische inval bij kantoor in Oost-Jeruzalem

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische politie heeft een inval gedaan bij het kantoor van de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) in Oost-Jeruzalem, meldt UNRWA-chef Philippe Lazzarini. Hij schrijft op X dat de agenten de VN-vlag hebben neergehaald en vervangen door een Israëlische vlag.

1 uur geleden
Akkoord over herverdelingsregels asielzoekers binnen EU

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie hebben een politiek akkoord bereikt over de verdeling van asielzoekers over de EU, de zogeheten solidariteitspool. Daarin wordt jaarlijks aangegeven welke landen asielzoekers moeten overnemen van landen die de instroom niet aankunnen. In 2026 moeten 21.000 asielzoekers worden overgenomen, zo is afgesproken. Landen kunnen ook kiezen voor het afkopen ervan, voor 20.000 euro per asielzoeker.

1 uur geleden
Zelensky langs bij Rutte en EU-kopstukken voor overleg vredesplan

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky gaat maandag naar Brussel om met NAVO-topman Mark Rutte en EU-kopstukken te overleggen over de nieuwste Amerikaanse vredesplannen. Behalve Rutte spreekt Zelensky de voorzitters van de Europese Commissie en van de raad van EU-regeringsleiders, Ursula von der Leyen en António Costa.

2 uur geleden
Grondgebied grootste struikelblok vredesonderhandelingen Oekraïne

KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Grondgebied is nog steeds het "meest problematische onderwerp" in de onderhandelingen over vrede in Oekraïne. Dat meldt een ingewijde aan persbureau AFP. Volgens de bron is Rusland nog altijd niet van plan een akkoord te tekenen waarin Oekraïne geen grondgebied inlevert.

3 uur geleden
EU-ministers eens over nieuwe regels afwijzing asielaanvragen

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie zijn het maandag eens geworden over nieuwe regels voor de afwijzing van asielzoekers uit veilige landen van herkomst. Dit biedt EU-lidstaten meer mogelijkheden om asielaanvragen versneld af te handelen van mensen die uit landen komen die door de EU als veilig worden beschouwd. Asielzoekers kunnen hiermee sneller dan nu worden teruggestuurd.

3 uur geleden