Media: Facebook is van plan van naam te veranderen
MENLO PARK (ANP/RTR) - Facebook is van plan om het moederbedrijf volgende week een nieuwe naam te geven, meldt het Amerikaanse technologieblog The Verge. Het socialemediaplatform Facebook behoudt waarschijnlijk wel zijn naam. De structuur van het bedrijf zal ook veranderen. Na de 'rebranding' zal de socialemedia-app van Facebook een van de vele producten zijn van het moederbedrijf, naast Instagram, WhatsApp en Oculus, aldus het technologieblog.
Zoekmachine Google heeft al een vergelijkbare structuur met zijn moederbedrijf Alphabet. Daaronder vallen naast Google Search en Google Cloud onder meer Android en YouTube.
Facebook-baas Mark Zuckerberg zal de naamsverandering toelichten tijdens de jaarlijkse Connect-conferentie van het bedrijf, die dit jaar op 28 oktober wordt gehouden. De nieuwe naam van Facebook heeft mogelijk iets te maken met 'horizon', want het bedrijf gaf zijn virtual reality-gamingplatform onlangs de naam 'Horizon Worlds', schrijft The Verge.
Metaverse
Volgens Zuckerberg ligt de toekomst van het moederbedrijf in het zogenoemde metaverseconcept, wat inhoudt dat gebruikers leven in een online 'virtuele' wereld waarin ze verschillende apparaten gebruiken die ook weer met elkaar in contact staan. Het bedrijf heeft de laatste tijd flink geïnvesteerd in virtual reality headsets en -diensten. De Facebook-topman noemt de metaverse "de ultieme uitdrukking van sociale technologie". Het bedrijf maakte eerder al bekend dat het de komende vijf jaar 10.000 banen wil creëren in de Europese Unie die gericht zijn op onder meer virtual reality.
De rebranding komt op een moment dat Facebook intensiever gecontroleerd wordt door de Amerikaanse overheid en activisten. De duizenden bedrijfsdocumenten die klokkenluider Frances Haugen heeft gedeeld met toezichthouders en journalisten, beschrijven de worsteling van Facebook met het controleren van de content op zijn platforms en de mogelijke schadelijke effecten op de geestelijke gezondheid van gebruikers.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - Albert Heijn heeft nog geen aangifte gedaan bij de politie en de politie en het Openbaar Ministerie zien vooralsnog geen reden om zelfstandig een opsporingsonderzoek te starten naar het cybersecurityincident bij de supermarktketen. Dat zei Stan Duijf, bij de politie landelijk verantwoordelijk voor de aanpak van cybercrime, donderdagavond in het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen lijkt weer ten einde te komen. Op Wall Street herstelde het vertrouwen van beleggers donderdag na opmerkingen van topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia. Hij wees zorgen over financieringsproblemen bij CoreWeave van de hand. Daarbij zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten om de toekomst van de Europese auto-industrie veilig te stellen, met minder strenge uitstootregels en meer steun voor Europese productie. Dat melden verschillende media, waaronder het Franse persbureau AFP, op basis van bronnen.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.
6 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.
9 uur geleden